گل های آپارتمانی رنگی و مقاوم برای نگهداری در خانه

گل های آپارتمانی

گل های آپارتمانی رنگی و مقاوم برای نگهداری در خانه

گل‌های آپارتمانی فضای مطبوع و شادی را برای خانه فراهم میکنند. فکر کنید در خانه‌های آپارتمانی و زندگی‌های ماشینی، با قرار دادن گیاهان و گل‌های آپارتمانی، خانه تان را سراسر از حس زندگی و عطر و بوی گیاهان کنید، یا با هربار دیدن گلهای آپارتمانی با برگهای رنگی، شادابی ناشی از رنگ ها را در وجودتان احساس کنید. به همین دلیل است که اکثر افراد آپارتمان نشین به دنبال خرید گل‌های آپارتمانی برای ایجاد انرژی مثبت در خانه خود هستند.

 

انواع گلهای آپارتمانی و روش نگهداری آنها

خرید گل‌های آپارتمانی زیبا، با دوام و مقاوم موضوعی است که اکثر افراد گل‌‌دوست به دنبال آن هستند. به همین در این مطلب قصد داریم به معرفی گل‌های آپارتمانی جذاب و بادوام برای نگهداری در خانه بپردازیم، پس در ادامه مقاله همراه ما باشید.

گل آپارتمانی بنفش برای هماهنگی با دکوراسیون خانه

گل آپارتمانی با برگهای رنگی برای خیلی از خانم ها جذاب است، مخصوصا اگر به دنبال استفاده از رنگ ها برای ایجاد هارمونی رنگ‌ها و سبک جدید در دکوراسیون خانه‌تان هستید. یکی از انواع گیاهان آپارتمانی پرتقاضا، گل آپارتمانی بنفش است. از انواع گل‌های آپارتمانی بنفش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

گیاه اکسالیس بنفش: یکی از جذاب ترین گیاهان با برگ‌های رنگی است که شبیه پروانه‌های کوچکی هستند که در کنار هم قرار گرفته‌اند. نکته جالب در نگهداری این گیاه این است که برگ‌های پروانه‌ای کوچک این گیاه در طی شب بسته میشوند. این گیاه با شکوفه‌های کوچکی که دارد از گل‌های کشور برزیل است.

انواع گل های آپارتمانی

گل آپارتمانی اکسالیس

گل همیشه محبوب حسن یوسف: مگر میشود کسی عاشق گل‌ها و گیاهان باشد و نام گیاه حسن یوسف را نشنیده باشد؟ گیاه حسن یوسف به جهت اینکه هم از لحاظ نگهداری راحت‌تر است و هم جزو گیاهان آپارتمانی مقاوم است که در فضاها و محیط‌های باز استفاده میشوند، مورد استقبال بالایی قرار دارد. البته برای نگهداری این گیاه زیبا، باید به نور کافی محیط دقت کنید. با دریافت نور کافی، برگ‌های رنگی این گیاه شاداب تر خواهند بود. اگر به این گیاه علاقه دارید، بهتر است بدانید تکثیر گیاه حسن یوسف هم بسیار آسان است.

گل آپارتمانی بنفش

گل حسن یوسف

گل عابد یا مارانتا لوکونورا یا “Prayer Plant”: گیاه مارانتا لوکونورا که با برگ‌های جذاب و عجیبش معروف است در دو نوع سبز و قرمز موجود است. گیاه مارانتا لوکونورا به عنوان رد پای خرگوش هم شناخته می‌شود. این گیاه به این دلیل به گل عابد معروف است که در شب ها مانند کسی است که دستانش در حالت دعا هستند. نگهداری این گیاه به این صورت است که با میزان رطوبت ملایم و آبیاری مداوم رشد میکند و در هوای سرد فراموش نکنید باید میزان آبیاری را کمتر کنید.

بهترین گلهای آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی

گیاه کردلین: این گل نمونه کامل گل‌های آپارتمانی با برگهای رنگی است، برگهای زیبای قرمز و بنفش.
گیاه کردلین برای مواردی که میخواهید به خانه خود رنگ و انرژی بدهید و می‌خواهید سبک جدید و رنگی متناسب با دکوراسیون خود بوجود بیاورید بسیار مناسب است. بر برگ‌های این گیاه معمولا رگه‌های رنگی کرم، سفید یا صورتی موجود است. از شرایط نگهداری این گیاه میتوان به حساسیت به دریافت نور کافی اشاره کرد.

گل های آپارتمانی

گل آپارتمانی مقاوم

همچنین گل‌های آپارتمانی با برگهای رنگی دیگری هم در بازار وجود دارند مانند بگونیا رکس، کالادیوم، گیاه شب تاب، آگلونما و…

معرفی گل‌های آپارتمانی مقاوم و سایه دوست

از گلهای آپارتمانی مقاوم که هم نگهداری به مراتب آسان تری دارند و هم میتوانند باعث شادابی و تنوع در خانه شما شوند میتوان به گل ها و گیاهان آپارتمانی زیر اشاره کرد:

۱. گیاه آگلونما یا گل چینی: گیاه آگلونما به گل همیشه سبز معروف است که به نور خیلی زیاد احتیاجی ندارد و برای آپارتمان‌هایی که کم نور هستند مناسب است. این گیاه به نوعی گل آپارتمانی سایه نشین است که به رطوبت زیاد یا کم هم حساس نیست.

بهترین گلهای آپارتمانی

گیاه آگلونما

۲. گیاه بونسای فیکوس: به دلیل درختچه بونسای از گیاهان آپارتمانی مناسب برای نگهداری در آپارتمان است. درختچه‌های بونسای جزو گیاهان و گل‌های آپارتمانی مقاوم هستند که شرایط نگهداری آسانی دارند. به این صورت که محیط گرم و نور کافی برای رشد آنها مناسب بوده و قانون خاصی برای آبیاری شان ندارند.

۳. برگ عبایی: گیاه برگ عبایی جزو مقاوم ترین و بهترین گلهای آپارتمانی است که به کمترین میزان نور، آب و رسیدگی نیاز دارد.

۴. گیاه کاکتوس: کاکتوس ها از نظر ظاهرهای فانتزی و بانمکی که دارند جزو پرفروش ترین گیاهان و گلهای آپارتمانی هستند. ظاهر بامزه و فانتزی این گیاهان، برای قراردادن در محیط‌های آپارتمانی مدرن، شلف‌های خانه، آشپزخانه و اتاق ها بسیار مناسب است. برای رشد گیاه کاکتوس کافیست یکبار در هفته آن را آبیاری کنید و همچنین در هوای سردتر در فصل‌های زمستان باید فاصله‌های زمانی آبیاری را طولانی تر کنید. کاکتوس نیاز به نور مستقیم خورشید ندارد و گاهی در معرض قرار گرفتن این گیاهان در برابر نور مستقیم خوردشید ممکن است رنگ آنها را سفید یا نارنجی کند.

گلهای آپارتمانی بادوام

کاکتوس

 

۵. گیاه زبان مادرشوهر یا ماری: گیاه زبان مادرشوهر که از این پس توصیه میکنیم با نام گیاه ماری این گیاه را بشناسیم، از جمله گیاهان مقاوم بوده و سازگار با شرایط محیطی است. این گیاه به نور متوسط نیاز دارد تا رشد و شادابی خوبی داشته باشد. دمای محیط خانه برای نگهداری این گیاه مناسب بوده و برای آبیاری هم تا زمانی که خاک گیاه خشک نشود، نیاز به آبیاری بعدی ندارد.

۶. گیاه سانسوریا: سانسوریا از بهترین گل‌های آپارتمانی است که نیاز به نور کم دارد. سانسوریا نگهداری آسانی دارد و در منزل و اتاق ها بسیار استفاده میشود. از ویژگی جالب این گیاه این است که برای تصفیه هوای محیط بسیار مفید است. گیاه سانسوریا به صورت کند رشد میکند و همچنین در برابر آبیاری زیاد حساس است.

۵ راز تقویت گلهای آپارتمانی

فارغ از خرید انواع مختلف گل‌های آپارتمانی که کاملا به سلیقه شما، شرایط محیطی و همچنین فضای محیط مورد نظرتان بستگی دارد؛ نگهداری گیاهان نیاز به نکاتی دارد که به شادابی و رشد آنها کمک میکند و باعث ایجاد نشاط و تنوع در محیط خانه شما میشود.

  • قرار دادن هوای تازه و رساندن اکسیژن کافی برای نفس کشیدن گیاهان
  • دقت به نور مورد نیاز گیاهان برای رشد و شادابی
  • آبیاری طبق شرایط گیاه
  • دقت به سلامت گیاه، سلامت خاک و کود
  • ایجاد تعادل در دمای محیط

سخن آخر اینترنت گل درباره گل‌های آپارتمانی

در این مطلب از مقالات اینترنت گل، به معرفی چند مورد از گل‌های آپارتمانی رنگی و مقاوم برای نگهداری در خانه و آپارتمان پرداختیم. اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید از عوامل مختلف در شادابی و نشاط محیط زندگی خود استفاده کنیدف خرید گل‌های آپارتمانی میتواند از گزینه‌های جذاب و متنوع باشد. همیشه نیاز به خرید وسایل و ابزارهای تزئینی برای تغییر نیست. گاهی قرار دادن یک گیاه با برگ‌های سبز و جذاب میتوانید در تصفیه هوای خانه و انرژی مثبت فضا کمک بسیاری کند. امیدواریم که این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =


WhatsApp chat