راهنمای خرید سبد گل برای مناسبت‌های مختلف

خرید سبد گل

راهنمای خرید سبد گل برای مناسبت‌های مختلف

خرید سبد گل برای خیلی از مناسبت‌ها کاربرد دارد.  هر شخصی می‌تواند به منظورهای مختلف سبد گل تهیه کرده و برای هدیه دادن یا تزیین فضا و محیط منزل و کار از آن استفاده نماید. به زبان خودمانی یک مدل هدیه همه پسند و شیک است.

لوکس بودن، تنوع بالا در سایز و اندازه، استفاده از انواع مختلف گل در رنگ‌های متنوع و ایجاد کردن ترکیب‌های زیبا و چشم‌نواز برای مناسبت‌هایی مثل جشن تولد، جشن عروسی، مراسم خاستگاری، افتتاحیه و آغاز کسب و کار، عیادت از بیماران و حتی برای مراسم یادبود و ترحیم از ویژگی‌های عالی سبد گل است که آن را به عنوان یکی از پرطرفدارترین قالب‌های گل برای مردم شناسانده است.

۲ نکته در خرید سبد گل

  1. مناسبت‌های مختلفی که می‌توان از سبد گل استفاده کرد و ویژگی‌های مربوط به آن مناسبت‌ها.
  2. انواع مختلف سبد گل به لحاظ سایز و اندازه، شکل، ظاهر و…
سفارش سبد گل

انواع سبد گل

خرید سبد گل برای مناسبت‌های مختلف

وقتی می‌خواهید سبد گل بخرید، باید در نظر بگیرید که برای چه مناسبتی می‌خواهید این کار را انجام دهید و با توجه به آن، ویژگی‌های سبد گل‌تان را تشخیص بدهید. در ادامه همراهمان باشید تا سبد گل را برای مناسبت‌های مختلف بررسی کنیم.

خرید سبد گل برای جشن‌های نامزدی و بله برون

بدون شک اگر تجربه برگزار کردن جشن نامزدی یا جشن عروسی را داشته باشید حتما سراغ تهیه سبد گل‌های شاد، شیک و لوکس رفتید و می‌دانید که در تزیین فضاهای مختلف محل برگزاری جشن‌ها، باید از سبد گل‌های بسیار لوکس و چشم‌نواز در جاهای مختلف استفاده کنید.
حتی اگر تجربه برگزار کردن این قبیل جشن‌ها را هم نداشته باشید، حتما به این جشن‌ها دعوت شده‌اید و با دیدن دیزاین محل برگزاری چشمتان به انواع سبدهای گل که در محل برگزاری جشن قرار گرفته است افتاده و شاید حتی در مورد زیبایی و مجلل بودن گل‌های به کار رفته در فضاهای مختلف هم صحبت کرده‌اید.

مجلل بودن، شاد بودن، استفاده از ترکیب رنگ‌های متنوع که باعث بوجود آمدن فضایی دل نشین و با انرژی در محیط بشود، از ویژگی‌های سبد گل افتتاحیه نمایشگاه‌ها و مراسم نامزدی و عروسی است. خیلی‌ها وقتی می‌خواهند برای مراسم عروسی خودشان تدارک ببینند، تمام تلاششان را می‌کنند تا زیباترین و لوکس‌ترین فضا را ترتیب بدهند.

خرید سبد گل تولد

سبد گل نامزدی

خرید سبد گل برای هدیه تولد

فکر کنید که برای هدیه تولد یکی از نزدیکان یا دوستان‌تان می‌خواهید یک سبد گل بخرید. بهتر است اول در مورد این تصمیم بگیرید که سبد گل شما چه اندازه‌ای باشد. می‌توانید از یک سبد کوچک و نقلی برای چیدمان گل استفاده کنید یا یک سبد بزرگ را که ترکیب گل‌های بزرگتر و متنوع‌تری را می‌شود در آن جا داد، انتخاب کنید.
ترکیب‌بندی گل‌هایی که می‌خواهید در سبد گلتان برای جشن تولد قرار دهید بسیار مهم است که سلیقه و علاقه طرف مقابل‌تان را از لحاظ نوع گل و همچنین رنگ‌های مختلف خوب بشناسید تا به خوبی او را سورپرایز کنید. به هر حال برای یک جشن تولد، سبد گل تنها انتخاب شما نخواهد بود و می‌توانید از قالب‌های دیگر گل مثل دسته گل، باکس گل و حتی تک شاخه‌های گل هم استفاده کنید.

خرید سبد گل طبیعی

سبد گل هدیه تولد

سبد گل برای افتتاحیه نمایشگاه‌ها

در مراسم‌هایی مانند افتتاحیه نمایشگاه‌ها، هدیه دادن سبد گل شکیل و زیبا بسیار اهمیت دارد و در بین حضار، جلوه و عظمت آن بیشتر از هرچیزی خودنمایی می‌کند. برای مراسم های افتتاحیه نمایشگاه ها، میتوانید از تاج گل و سبد گل‌های شکیل و درخور برای تبریک و گرامیداشت مجلس استفاده کنید.

خرید سبد گل خواستگاری

یکی از پر کاربردترین موارد استفاده از سبد گل، خرید آن برای مراسم خاستگاری است. معمولا آقا دامادها در این موارد کمی به خرج می‌افتند، چراکه می‌خواهند با خرید یک سبد گل بزرگ و جذاب با ترکیب رنگ متنوع و زیبا دل عروس خانم را به دست بیاورند و باعث ایجاد شور و شعف زیادی در عروس خانم شوند.

می‌توان به جرات گفت که استفاده از سبد گل در مراسم خاستگاری به شکل یک نماد برای مردم کشور ما درآمده است و تقریبا در همه مراسم‌های خاستگاری، آقایان قبل از مراسم اقدام به تهیه آن می‌کنند. معمولا سبد گل‌هایی که برای مراسم خاستگاری استفاده می‌شود در سایز متوسط و سایزهای بزرگ هستند و کمتر پیش می‌آید که از سایزهای کوچک برای این مراسم استفاده شود.
انتخاب نوع گل‌ها و ترکیب مورد استفاده در داخل سبد، برای خانم‌ها نشان‌دهنده روحیه و سلیقه طرف مقابل است. بنابراین آقایان در زمان تهیه سبد گل خاستگاری بهتر است دقت زیادی به خرج بدهند، حتما قبل از تهیه از جای مطمئنی مشاوره بگیرند یا کلا تهیه آن را به یکی از نزدیکان خانم بسپارند.

گل‌هایی که برای دیزاین سبد گل خاستگاری مورد استفاده قرار می‌گیرند باید حاوی پیام عشق، دوستی، صمیمیت و همچنین القا کننده حس وفاداری و فداکاری باشند. گل‌هایی مثل گل رز، گل لیلیوم و آنتوریوم معمولا ترکیب‌های خوبی برای تشکیل دادن یک سبد گل شیک و مجلسی هستند که ممکن است یک عمر در ذهن عروس خانم باقی بماند.

خرید سبد گل خواستگاری

سبد گل لاکچری

خرید سبد گل برای مراسم ترحیم و یادبود

معمولا در مراسم ترحیم و یادبود بیشتر از تاج گل و پایه گل استفاده می‌شود ولی بعضا سبد گل هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. سبد گلی که برای مراسم یادبود به کار می‌آید باید دارای رنگ‌های سرد و آرامش بخش باشد. مهم است که از رنگ‌ها و گل‌های شاد برای سبد گل یادبود استفاده نشود چون که تاثیر بسیار منفی در ذهن مردم می‌گذارد.
در تهیه سبد گل برای مراسم ترحیم باید دقت زیادی روی روحیات و خلقیات برگزارکننده‌های مراسم داشته باشیم، چراکه اثرگذاری مناسب در چنین مراسمی کار سختی بوده و ممکن است با یک انتخاب کم‌دقت باعث ایجاد سوء تعبیرهای گوناگون در ذهن مردم شود.

سبد گل برای عیادت از بیماران

زمانی‌که می‌خواهید گل بخرید یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید اینست که هدفتان را از خرید گل مشخص کنید؟ آیا می‌خواهید گل را برای تولد بخرید؟ یا می‌خواهید گل را برای مراسم عروسی انتخاب کنید یا مراسم ترحیم یا سالگرد؟ این موضوع خیلی مهمی است چراکه به عنوان مثال، اگر شما یک سبد گل شاد و خوشگل برای مراسم ترحیم ببرید همه زحمتی که کشیدید بر باد می‌رود.
به همین دلیل شما باید مفاهیم انواع گل و قالب‌های مختلف گل مثل سبد گل، دسته گل، تاج گل، باکس گل و … را به خوبی بشناسید و سپس اقدام به خرید کنید.
معمولا کسی که در بیمارستان بستری یا حتی از بیمارستان مرخص شده و در منزل در حال استراحت و دوران نقاحت سپری می‌کند، دو حالت برایش وجود دارد. ممکن است یا مشکل جسمانی به وجود آمده یا کودکی به دنیا آمده باشد. درهر دو حالت یکی از بهترین مواردی که شما می‌توانید با آن به عیادت بیمار بروید، یک سبد گل مناسب آن حالت است.
اگه می‌خواهید سبد گل را برای عیادت بیمارتان به بیمارستان ببرید اول مطمئن باشید که بیمار شما در بخش مراقبت‌های خاص نگهداری نمی‌شود و به بخش منتقل شده است، چراکه بردن سبد گل به درون قسمت‌های ویژه بیمارستان مثل ICU و … امکان ندارد و اکثر بیمارستان‌ها با بردن سبد گل به داخل بخش مشکلی ندارند.

نکات مهم در انتخاب سبد گل برای عیادت

حال وقت این رسیده که برای تهیه سبد گل، انتخاب کنید که از چه مدل گل‌هایی استفاده کنید و چه ترکیبی را به وجود بیارید. حتما در نظر بگیرید که گل‌هایی که در انسان ممکن است باعث ایجاد حساسیت بشوند را استفاده نکنید، ممکن است بیمار شما دچار حساسیت شده و آزار ببیند.

می‌توانید از گل‌هایی مثل انواع گل رز، گل ارکیده، گل میخک، گل شیپوری و بعضی گل‌های دیگر که پرچم آن گل‌ها در داخل گلبرگ‌ها قرار داشته و گرده ندارند استفاده کنید. در طرف مقابل گل‌هایی مثل گل اورینتال معطر و لیلیوم می‌توانند برای خیلی‌ از افراد حساسیت‌زا باشند چراکه گرده گل خیلی زیادی دارند. پس از گل اورینتال برای گنجاندن در سبد گلی که می‌خواهید برای عیادت بیمار ببرید خودداری کنید.
همچنین مطمئن شوید در سبد گل شما، گل‌ها کاملا عاری از حشرات موذی مثل پشه یا شته و آفت باشند که برای فضای بیمارستان ایجاد مشکل نکنند. اگر می‌خواهید با سبد گل به استقبال مادری بروید که قدم نو رسیده دارد، حتما به سراغ گل آنتوریوم که نماد مهر مادری، توجه، اهمیت بسیار زیاد و فداکاری مادرانه است بروید. گل آنتوریوم را می‌توانید در رنگ‌های سفید یا حتی سایر رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش تهیه کنید. همچنین می‌توانید از گل شیپوری هم در داخل سبد گل با ترکیب گل رز استفاده کنید.

سفارش سبد گل آنلاین

سبد گل

سایز سبد گل مناسب برای عیادت

نکته مهم اینست که ابعاد سبد گل را مناسب با فضایی که بیمار در اختیار دارد انتخاب کنید. اگر سبد گل را برای عیادت بیمار در بیمارستان می‌برید، معمولا به خاطر فضای کمِ اتاق‌های بخش بهتر است که سبد گل کوچک یا متوسط انتخاب کنید و از گرفتن سبد گل‌های حجیم و جاگیر پرهیز کنید؛ چرا که جادادن این سبد گل‌ها برای بیمار یا همراه بیمار ممکن است زحمت‌آفرین باشد. معمولا سبد گل‌ها نیاز به مراقبت و نگهداری آنچنانی ندارند و هرچقدر فضای کوچک‌تری داشته باشند مراقبت کمتری هم نیاز دارند.

اگر بیمارتان در منزل در حال استراحت است، طبیعتا محدودیت فضایی ندارید و می‌توانید یک سبد گل بزرگ بگیرید و نگرانی از بابت جا دادن سبد گل در منزل بیمار نداشته باشید. در این حالت می‌توانید به جای خرید سبد گل یا دسته گل، یک گلدان خیلی قشنگ برای داخل خانه بیمارتان تهیه کنید که عمر بیشتری هم داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که یک گلدان ارکیده بسیار زیبا برای منزل بیمار و عیادت از او تهیه کنید. نکته دیگر اینکه اگر سبد گل را به بیمارستان می‌برید، از گرفتن انواع شیشه‌ای یا گلدونی شکستنی اجتناب کنید تا در صورت افتادن آن از ارتفاع، خطری متوجه بیماران داخل اتاق نشود. می‌تونید از سبدهای گل پلاستیکی، چوبی یا فلزی استفاده کنید.

انواع سبد گل و ترکیب گل‌های مورد استفاده در آن

موضوع مهم دیگری که در انتخاب سبد گل حائز اهمیت است، انتخاب اندازه سبد، مدل آن و اینکه از چه ترکیب‌هایی برای پر کردن سبد استفاده شود است. معمولا برای درست کردن یک سبد گل، به غیر از خودِ سبد از اقلامی مثل اسفنج، سیم برای بستن اسفنج‌ها به سبد و از شاخ و برگ‌های مختلف و متنوع برای زیباتر کردن سبد گل استفاده می‌شود.

سایزهای مختلف سبد گل

سبدهای گل معمولا در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ در بازار وجود دارند. سایزهای کوچک معمولا برای مراسم‌هایی مانند جشن تولدهای ساده و خودمونی استفاده می‌شود یا برای مناسبت‌هایی مثل روز مادر، روز پدر یا روز زن. همچنین از سایزهای کوچک می‌توان برای عیادت کردنِ بیمارانی که در بخش بیمارستان هستند و در آنجا محدودیت فضا وجود دارد استفاده کرد.
برای سایر مراسم‌ها معمولا از سایزهای متوسط به بالا تا سایزهای بزرگ استفاده می‌شود. مراسم‌هایی نظیر خاستگاری، عروسی، مراسم یادبود و … . البته در مراسم عروسی می‌توان از تعداد زیادی سبد گل با سایز کوچک هم استفاده کرد که ترکیب و مجموعه آن نمایانگر بزرگی و مجلل بودن باشد.

خرید سبد گل شیک

سبد گل لاکچری

سبدهای گل خاصی در بازار وجود دارد که بعضا دارای تاج یا شکل و شمایل خاص و ویژه‌ای هستند و آن حالت ساده و روتین سایر سبد گل‌ها را ندارند. پر کاربردترین سبد گل‌ها، نوع چوبی یا کائوچویی آن است، گرچه از سبد‌های فلزی هم در بعضی موارد استفاده می‌شود. رنگ‌های مختلف سبد‌ها هم بستگی به سلیقه و رنگ‌بندی گل‌هایی که ‌انتخاب می‌کنیم دارد.
معمولا برای چیدن گل در سبد‌ها از اسفنج‌های آبکش استفاده می‌شود، بدلیل اینکه بتوانند خوب آب را به خودشان جذب کنند و عمر گل‌ها در داخل سبد بتواند بیشتر شود و مدت زیادتری دوام بیاورد. اسفنج‌ها را به تعداد مورد نیاز در داخل سبد می‌چینند و طوری آنها را با سیم می‌بندند که محکم در سر جای خودشان قرار بگیرند.

سبد گل و اینترنت گل

امیدواریم که مطالب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد تا با سبد گل آشنایی کافی را پیدا کرده باشید و از آن در مناسبت‌های مختلف بهترین بهره را ببرید. در اینترنت گل، می‌توانید انواع سبد گل را در این لینک مشاهده کنید و متناسب با مناسبت خود، بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین برای دیدن مدل‌های بیشتر می‌توانید به آدرس اینستاگرامی ما در لینک زیر هم مراجعه کنید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفده =


WhatsApp chat