گل لیلیوم – زیبا، لوکس و مسحور کننده

گل لیلیوم

گل لیلیوم – زیبا، لوکس و مسحور کننده

گل لیلیوم در حال حاضر در جای جای دنیا کاشته می شود ولیکن زادگاه اصلی آن در قاره آسیا بوده است و در مناطق گرمتر کره زمین رویش بیشتری دارد. جلوه این گل بسیار جذاب و زیباست طوری که علاقه مندان به گل های زینتی در سفارش های خود حتما گل لیلیوم را مد نظر قرار می دهند.

یکی از گل های بسیار مسحور کننده است طوری که حتی کسانی که چندان با خرید گل و هدیه دادن آن رابطه ای ندارند با دیدن این گل به وجد آمده و شروع به تمجید و تحسین زیبایی و جذابیت گل لیلیوم می کنند. محبوبیت آن در میان علاقه مندان به گل قابل مقایسه با گل رز است. سالیان سال قبل از میلاد مسیح، این گل کشت میشده و گونه های فراوانی از آن در حال حاضر در سراسر جهان یافت می شود.

گل لیلیوم به لحاظ نمادین، نماد بسیاری از ویژگی های مثبت و ارزشمند است. فداکاری و ایثار در محتوای معنایی این گل گنجانده شده است و این گل را به صورت نمادی از این ویژگی ها تبدیل کرده است. سابقه لیلیوم در یونان باستان و بیش از ۲۴۰۰ سال پیش، نمادهای بسیاری را برای این گل به ارمغان آورده است.

گل لیلیوم و رنگ های مختلف آن

گل لیلیوم دارای رنگ های بسیار متنوعی است که هریک برای کاربردهای مختلفی مناسب هستند. لیلیوم سفید رنگ در بسیاری از فرهنگ های جهان حامل حس آرامش و فداکاری است و در تزیین کردن سبد گل و تاج گل برای مراسم ترحیم و یادبود کاربرد بسیار گسترده ای دارد.

لیلیوم همچنین در طیف رنگ های شادتر مانند صورتی، نباتی، زرد، ارغوانی و …. موجود می باشد و برای مراسم عروسی، خواستگاری، برای مناسبت هایی مثل روز مادر و روز تولد بسیار استفاده می شود. همچنین گل لیلیوم بعضا دارای گلبرگ هایی با تلفیق چند رنگ مختلف می باشد. گلبرگ های  این گل معمولا بزرگ هستند و وقتی از حالت غنچه در می آیند جلوه بسیار زیبایی را از خود به نمایش می گذارند.

گل لیلیوم اورینتال گونه ای از این گل می باشد که علاوه بر داشتن گلبرگ های پهن و بزرگ، عطر ویژه ای نیز از خود دارد و یک دسته از این گل یه سادگی یک فضای بزرگ را عطرآگین خواهد کرد.

ویژگی های گل لیلیوم

معمولا لیلیوم هایی که کشت می شوند به طور متوسط در حدود ۱۰۰ روز زمان می برد تا رشد کنند و به مرحله برداشت برسند. ارتفاع شاخه گل لیلیوم می تواند به حدود ۱۲۰ سانتی متر هم برسد. این گل دارای پیاز است که هر پیاز ممکن است بین ۶ تا ۱۴ غنچه ایجاد کند.

هرچه پیاز لیلیوم بزرگتر باشد و خاک مورد استفاده کیفیت بالاتری داشته باشد و همینطور رسیدگی به گل در طول مدت رویش بهتر باشد، کیفیت بالاتری خواهد داشت. پیاز گل لیلیوم تولید ساقه می کند و بعد در انتهای ساقه غنچه روییده و در نهایت غنچه ها باز شده و گلبرگ های بزرگ و پهنی نمایان می شود.

گل لیلیوم مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی دارد به طوری که هم در نور آفتاب و هم در سایه می تواند رشد کند و در برابر سرما به طور نسبی ایستادگی می کند.

حتما گل لیلیوم را در قالب های سبد گل، تاج گل و بعضا دسته گل برای هدیه دادن به اطرافیانتان انتخاب کنید. برای انتخاب انواع مختلف گل لیلیوم و رنگ های متنوع آن سری به اینترنت گل بزنید و از مشاوره ما در انتخاب گل خودتون بهره مند بشید.

به دنیا طراوت و زیبایی را هدیه کنید!

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =