آموزش راه اندازی گل فروشی برای علاقه مندان به گل‌ها و گیاهان

آموزش راه اندازی گل فروشی

آموزش راه اندازی گل فروشی برای علاقه مندان به گل‌ها و گیاهان

آموزش راه اندازی گل فروشی به نظر شما میتواند کار ساده ای باشد؟ تا حالا شده به فکر راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد بر اساس علایقتان بیفتید؟ ممکن است شما به حوزه‌های مختلفی از قبیل: کامپیوتر، آشپزی، آرایشگری، گل‌ها و گیاهان، روانشناسی، مد و فشن و… علاقه داشته باشید و هنوز آگاه نباشید که میتوان از طریق این علایق و تخصص‌ها کسب درآمد کرد. ما در تیم اینترنت گل، به عنوان کسب و کار موفق آنلاین در حوزه گل قصد داریم به آموزش راه اندازی گل فروشی برای علاقه مندانِ گل‌ها و گیاهان بپردازیم.

پس اگر شما هم به دنبال راهی برای شروع کسب و کار خودتان از طریق علاقه‌مندی‌هایتان هستید در ادامه همراه ما باشید.

آموزش راه اندازی گل فروشی از زبان اینترنت گل

افراد زیادی به گل‌ها و گیاهان علاقه دارند، گل‌های مختلف را می‌شناسند یا به گل آرایی و تزئینات گل‌ها مشغول هستند. نگاه کردن به زیبایی گل‌ها، گشت و گذار در بازار گل و حتی هدیه دادن آن به دیگران حس شادی و انرژی را در افراد جاری می‌کند. گل در زندگی بسیاری از افراد نقش پر رنگی دارد و افراد زیادی در همه جای خانه خود از گل‌های طبیعی و تازه برای اکسیژن رسانی و شادابی محیط استفاده می‌کنند.
جالب است بدانید در کشور ما به دلیل شرایط آب و هوایی و وجود چهار فصل، گل‌های مختلف و متنوعی رشد می‌کنند و چیزی در حدود سه میلیون گل شاخه ای به صورت روزانه تولید می‌شود.

تجربیات راه اندازی گل فروشی

اگر از گل فروشی‌های سنتی درباره کسب و کار گل فروشی بپرسید ممکن است این جواب را بشنوید که با گرانی گل‌ها، خرید مردم کم شده است و این پاسخ فردی است که خود را با نیازهای جامعه و مشتریان هماهنگ نکرده است. فضای کسب و کار گل فروشی هم مانند بسیاری از بازارهای دیگر، رقابتی است و بنابراین برای موفقیت در این بازار باید نیازهای مشتریان و مخاطبان را شناخت و سپس برای نیاز آنان محصولات خود را ارائه داد. به همین دلیل توصیه میشود با یادگیری اصولی آموزش راه اندازی گل فروشی در حوزه کسب و کار گل وارد شوید تا از ضررها و شکست‌های احتمالی جلوگیری کنید. همچنین برای آشنایی با مهارت های مورد نیاز برای شغل گل فروشی روی این مقاله کلیک کنید.

امروزه رفتار خریداری مشتریان بر صرف هزینه و زمان کمتر تمرکز دارد و این یعنی ایجاد امکان خرید آسانتر برای مشتریان. از همین جهت ایده ما در آموزش راه اندازی گل فروشی، راه اندازی گل فروشی آنلاین است که ما در این زمینه طبق تخصص‌ها و مهارت هایی که در طول سالیان فعالیت بدست آورده‌ایم، این ایده را به علاقه مندان راه اندازی کسب و کار ارائه می‌دهیم.

راه اندازی فروشگاه گل و گیاه

راه اندازی گل فروشی آنلاین

برای شروع آموزش راه اندازی گل فروشی و ایجاد کسب و کار باید چه کار کنم؟

تهیه طرح کسب و کار گل فروشی، یک اقدام مهم

برای شروع یک کسب و کار موفق شما باید طرح کسب و کار گل فروشی خود را تهیه کنید. برای تهیه یک طرح کسب و کار یا “Business Plan” عوامل مختلفی نقش دارند که عبارتند از:

۱. برای شروع باید کسب و کار خود را دقیقا توصیف و شرح دهید. کسب و کار گل فروشی شما قرار است که به صورت بازاریابی بیزینس به بیزینس (B2B) باشد یا بازاریابی بیزینس به مشتری (B2C). شما باید به عنوان فردی که می‌خواهد برای راه اندازی گل فروشی اقدام کند در این زمینه خلاقیت داشته باشید چراکه هم از طرفی با بازار تامین کننده برای خرید مناسب مواد اولیه در ارتباط هستید و از طرف دیگر، مشتریانِ شما وجود دارند که احساسات آنها تاثیر بسیار زیادی بر الگوی خرید آنها دارد. پس بهتر است در نظر بگیرید اگر با مصرف کننده در ارتباطِ مستقیم هستید، باید به نیازهای انسانی و احساسات آنها احترام گذاشته و برای آن اولویت قائل شوید.

۲. برای قدم دوم در بیزینس پلن کسب و کارتان، باید صنعت گل، رقبا و محصولات خود را به صورت کامل تحلیل کرده و با آنها آشنا شوید. برای اینکه بتوانید به صورت پایدار در حوزه کسب و کار گل فروشی فعالیت کنید نیاز به شناخت کامل بازار گل دارید. با شناخت رقبا می‌توانید از اشتباهات آنها درس گرفته و از عملکردهای مثبت یا نقاط قوت آنها الگوبرداری کنید. به طور مثال، گل فروشی‌های اینترنتی با درک فضای آنلاین و نیاز کاربران برای خرید راحت‌تر گل، از بستر اینترنت برای ایجاد و رشد کسب و کارشان استفاده کرده و نسبت به گل فروشی‌های سنتی در برطرف کردن این نیاز بهتر عمل کرده‌اند. همچنین استفاده از اینترنت، امکان بازاریابی و تبلیغات راحتتری را برای کسب و کارشان فراهم کرده‌اند.

سعی کنید در هر حوزه از کسب و کار، مخصوصا محصولاتی که با احساسات و زیبایی در ارتباط هستند مانند گل‌ها، خلاقیت زیادی به خرج دهید. نیازی نیست از رقبای خود کپی برداری کنید، که در این صورت تفاوتی بین شما و رقیب شما نخواهد بود و مشتری دلیلی برای خرید از شما نخواهد داشت. سعی کنید یک مزیت رقابتی برای کسب و کار خود ایجاد کرده و روی آن تمرکز کنید. همچنین می‌توانید از نمونه‌های خارجی گل فروشی‌ها الگوبرداری کنید و آن را برای محیط فعالیت خود بومی سازی کنید.
در این قدم باید نقاط قوت و ضعف و تهدیدها و فرصت‌هایی که برای کسب و کار گل فروشی تان وجود دارد را شناسایی کرده تا برای آنها راه حل پیدا کنید.

۳. قدم سوم که شاید یکی از مهمترین قدم‌های طرح کسب و کار شما باشد، تهیه پلن بازاریابی است. برای اینکه برنامه بازاریابی کسب و کار گل فروشی تان را تهیه کنید باید نسبت به انواع مشتریان خود شناخت داشته باشید تا بهترین متد بازاریابی را برای آنها پیاده کنید. بازاریابی و تبلیغات قلب تپنده هر کسب و کاری است که ما در آموزش راه اندازی گل فروشی بسیار بر آن تاکید داریم.

شناخت کامل گل‌ها

با توجه به اینکه در حوزه گل‌ها و گیاهان، محصولات و خدمات بسیار متنوعی وجود دارد، مشتریان شما هم نیازهای متفاوتی دارند. به طور مثال، ارائه محصول برای مشتری که قصد خرید سبد گل برای عیادت بیمار دارد با مشتری که قصد خرید این محصول را برای خواستگاری دارد بسیار متفاوت است. شما باید ابتدا نیازهای این مشتریان را شناسایی کنید. شناسایی نیاز مشتریان به ارائه محصول، متناسب با نیازهای آنها کمک بسیاری می‌کند.

همچنین در شغل گل فروشی، داشتن خلاقیت در مدل‌های مختلف و به روز بسیار اهمیت دارد. برای اینکه کار متفاوت تر و به روزتری داشته باشید باید با مدل‌های مختلف تزئینات گل آرایی و متعلقات آن آشنا شوید. به عنوان مثال؛ وقتی مشتری برای خرید گل برای گلدان به شما مراجعه می‌کند بهتر است در سبد پیشنهادی محصولات خود، گلدان‌های مختلف را برای رفع نیاز این مشتری قرار دهید.

گرفتن مجوز گل فروشی

در آموزش راه اندازی گل فروشی ‌های فیزیکی، گرفتن مجوز برای مغازه گل فروشی مطرح می‌شود. برای گرفتن مجوز مغازه های گل فروشی باید به صنف اتحادیه گل و گیاه هر شهر مراجعه کنید. همچنین برای راه اندازی گلفروشی آنلاین هم نیاز به دریافت ای نماد دارید. برای اینکه با مجوزهای لازم فروشگاه گل و گیاه آشنا شوید، روی مقاله صفر تا صد راه اندازی گل فروشی کلیک کنید.

دکور مغازه گل فروشی

مغازه گل فروشی از آن دسته از مغازه‌هاست که مشتری با وارد شدن در آن باید حس خوبی بهش دست بدهد. اگر قصد راه اندازی مغازه گل فروشی را دارید بهتر است حتما برای دکوراسیون مغازه گل فروشی خود برنامه‌ریزی کنید. برای اینکه با ایده‌های دکور مغازه گل فروشی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله صفر تا صد راه اندازی گل فروشی ما را مطالعه کنید.

آموزش راه اندازی گل فروشی اینترنتی

امروزه بسیاری از مشتریان، بنابر دلایل بسیاری مانند صرفه جویی در زمان، هزینه و حتی دور بودن مسیرها تمایل به خرید اینترنتی از کسب و کارها را دارند و کسب و کار گل فروشی هم از این قاعده مستثنی نیست. ایده راه اندازی گل فروشی اینترنتی هم از دسته کسب و کارهایی است که با استقبال بسیاری همراه است و فرصت‌های بسیاری در این حوزه وجود دارد و ما تصمیم داریم آموزش راه اندازی گل فروشی اینترنتی را برای علاقه مندان این حوزه مطرح کنیم.

شما با راه اندازی گل فروشی اینترنتی به چند نیاز مهم مشتریان خود پاسخ می‌دهید. خرید آسان و هزینه کمتر دو نیاز بسیار مهم مشتریان هستند. شما با راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه می‌توانید از دردسر انبار کردن گل‌ها و مواد و متعلقات گل آرایی راحت شوید. برای حضور در بستر اینترنت، به جای اجاره یک فضا و هزینه‌های رهن و اجاره، ابتدا نیاز به یک فضا یا همان سایت برای دسترسی مشتریان دارید.

همچنین استفاده از فضاها و بستر شبکه‌های اجتماعی امکان راحت تری را برای مشاهده محصولات شما فراهم می‌کند. البته حضور موثر در فضای اینترنت، نیاز به علم و دانش بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ دارد که تیم اینترنت گل با دانش بازاریابی اینترنتی و همچنین شناخت کامل روند کسب و کار گل فروشی اینترنتی، این آموزش‌ها را ارائه می‌کند.

آموزش راه اندازی گل فروشی

راه اندازی فروشگاه گل و گیاه

ایده‌های راه اندازی گل فروشی اینترنتی

برای راه اندازی گل فروشی اینترنتی، حوزه‌های متنوعی برای فعالیت و کسب و کار در اختیار دارید.به طور مثال، شما می‌توانید یک بازار نیچ برای خود انتخاب کنید. مقلا اگر شما جزو طرفداران گل رز هستید، به صورت تخصصی محصولات گل رز را به فروش برسانید.

درآمد شغل گل فروشی چقدر می‌تواند باشد؟

بسته به خدمات و کیفیت محصولات شما و همچنین نحوه تامین کالای خود، هزینه تمام شده محصولات می‌تواند بسیار متفاوت بوده و به همین دلیل قیمت نهایی آنها هم متغیر خواهد بود. بسته به میزان تبلیغات و بازاریابی خود، مکان گل فروشی و دیگر عوامل، میتواند از ماهیانه ۳ میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان متغیر باشد.

درآمد شغل گل آرایی

برای فعالیت در حوزه گل و گیاه، علاوه بر ایده راه اندازی مغازه گل فروشی یا ایجاد کسب و کار گل فروشی اینترنتی، می‌توانید در حوزه گل آرایی هم مشغول به کار شوید.
اگر از ذوق و استعداد هنری برخوردار هستید، زمینه شغل گل آرایی هم برای فعالیت و فروش خدمات بسیار مورد استقبال است. با آموزش گل آرایی می‌توانید در این زمینه مشغول به کار شوید و سفارشات مختلفی دریافت کنید. درآمد شغل گل آرایی می‌تواند از ماهیانه ۲ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان متغیر باشد و بسته به زمان و البته تند کار بودن شما دارد.

لب کلام آموزش راه اندازی گل فروشی

در مقاله آموزش راه اندازی گل فروشی، به جزئیات و مقدمات لازم برای راه اندازی کسب و کار گل فروشی برای علاقه‌مندان گل و گیاه پرداختیم. اگر شما جزو دسته از افرادی هستید که به گل‌ها و گیاهان علاقه دارید و دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم با یادگیری آموزش‌های راه اندازی گل فروشی، کسب و کار خود را شروع کنید. همچنین اگر می‌خواهید از دغدغه‌های دکور مغازه، اجاره، انبار مواد اولیه و دیگر دردسرهای گل فروشی‌های فیزیکی راحت شوید، پیشنهاد ما آموزش راه اندازی گل فروشی اینترنتی است. راه اندازی کسب و کارهای آنلاین فضای بسیار راحت تری را برای شروع کسب و کارها فراهم کرده اند. منتظر آموزش‌ها و محصولات ما در زمینه راه اندازی گل فروشی اینترنتی باشید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =


WhatsApp chat