کسب و کار آنلاین گل را چگونه آغاز کنیم؟

کسب و کار آنلاین گل را چگونه آغاز کنیم؟

خیلی از افراد برای شروع و راه اندازی یک کسب و کار آنلاین گل سوالات و ابهاماتی را دارند که اصولا کسب و کار خود را از کجا و چگونه آغاز کنند؟ سوالاتی مانند سوالات زیر که ممکن است ذهن هر کارآفرینی را در شروع کار درگیر کند و نگرانی هایی در او پدید آورد، پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.

سوالات متداول یک کارآفرین حوزه گل و گیاه در شروع کار

 • آیا لازم است برای نگهداری گل ها فضا یا جایی را اختصاص دهیم؟
 • آیا لازم است که برای شروع، دفتر یا محل کار یا غرفه ای را اجاره کنیم؟
 • آیا کسب و کار را می توان یک نفره اداره و مدیریت کرد و اگر که خیر، به چند نفر نیروی کار احتیاج داریم و برای چه بخش هایی باید این نیروها را تخصیص داد؟
 • گل ها را از کجا و چه مکانی تهیه و چگونه بهترین تامین کننده ها را شناسایی کنیم و با آنها مشغول بکار شویم؟
 • چگونه کار بازاریابی و تبلیغات را انجام دهیم و محصولات و خدماتی که ارائه می دهیم را بازاریابی و تبلیغ کنیم؟
 • برای بازاریابی کارمان از طریق سایت اقدام کنیم یا از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی یا حتی مدل های دیگر؟
 • سایت را چگونه طراحی کنیم؟ و آیا اصلا لزومی به طراحی سایت هست؟
 • نمونه کارهای اولیه را از کجا تهیه کنیم و به مشتریانمان نشان دهیم؟
 • نحوه و مدل فروش و ثبت سفارش مان به چه شکل باشد؟ آیا ابتدا سفارش بگیریم بعد به خرید و تهیه گل بپردازیم یا اول گل ها و لوازم مورد نیاز را تهیه کنیم و بعد به فروش و ثبت سفارش بپردازیم؟
 • قیمت گذاری محصولات را به چه شکلی انجام دهد و این نوسان دائمی قیمتهای فضای گل و گیاه را چگونه مدیریت کنیم؟
 • قیمت ها را چگونه مدام بروز رسانی کنیم و به اطلاع مشتریانمان برسانیم؟
 • اگر ثبت سفارشی ایجاد شد و ما با کمبود یا عدم موجود بودن گل مواجه شویم، چه واکنشی از خود نشان دهیم و چه پاسخی به مشتریانمان دهیم؟
 • چه حجمی از گل را به عنوان رفع نیاز مشتری در مواقع ضروری تامین و نگهداری نماییم؟
 • اگر تعداد سفارشات هر روز بالاتر رفت، چگونه باید پاسخگوی نیازهای مشتریانمان باشیم؟
 • ارسال ها و توزیع گل ها را چگونه مدیریت کنیم

این سوالات و سوالات شبیه به این، قطعا نگرانی هایی در ذهن شما برای شروع کار ایجاد خواهد کرد. البته این سوالات فقط برای راه اندازی یک کسب و کار در حوزه گل نیست و در تمامی حوزه هایی که قصد راه اندازی و رشد و توسعه آن را دارید به ذهن شما به عنوان یک کارآفرین خواهد رسید و باعث ایجاد نگرانی ها و تردیدهایی خواهد شد.

راه حل مشکلات آغاز کسب و کار آنلاین گل

حالا فکر می کنید راه حل چیست؟ آیا باید پاسخ تک تک این سوالات را یافت و سپس اقدام به شروع و راه اندازی کسب و کار خود کنیم؟ آیا اصلا این سوالات مانند مسائل و فرمول های ریاضی پاسخ خیلی شفاف، واضح و دقیقی دارند که بتوان بعد از دست یابی به آنها کار خود را شروع کنیم؟

خدمتتان عرض کنیم که اینگونه نیست. جواب همه این سوالات واضح است و اینکه شما باید شروع کنید و دست به اقدام بزنید و بعد از مواجه شدن با مشکلات و مسائل پیش آماده، واکنش لازم را نشان دهید، تصمیم درست را بگیرید و راه حل مناسب را پیدا کنید.
در واقع یک شرط اساسی و لازمِ کار همین هست که وارد کار شوید و بعد بر اساس نیازمندی ها و الزاماتی که در کار احساس می کنید مشکلات خود را برطرف، امکانات لازم را تهیه نمایید و تغییرات لازم را در کسب و کار گل خود ایجاد نمایید. یعنی اگر لازم است جا و فضایی برای کار خود تهیه نمایید و اگر لازم است نیرو یا نیروهایی را برای کسب و کار خود استخدام کنید یا هر تصمیم دیگری که لازم است و به شما در جهت پیشبرد اهدافتان کمک خواهد کرد.

بنابراین فکر نکنید که می توانید یک کاغذ و قلم برداشته و در پی یافتن پاسخ سوالات فوق رفته و بعد از دستیابی به جواب آنها کار خود و بیزینس خود را استارت بزنید. اصلا و به هیچ وجه اینگونه نیست و این طرز فکر بیشتر طرز فکر آدم های ناشی و تازه کار است.

البته این موضوع اصلا به این معنی نیست که چشم و گوش بسته و بر اساس شنیده ها و گفته های دیگران سرمان را پایین انداخته و وارد یک فضای کسب و کار ناشناخته شویم، خیر اصلا!

بلکه به این معنی است که تا جای امکان از افراد و منابع متخصص در این حوزه کمک بگیریم و با کسب اطلاعات لازم، استارت کسب و کار خودمان را بزنیم. اما اصلا به این معنی نیست که باید صفر تا صد مسیر پیش رویمان را ترسیم کرده و با خیالی راحت و بدونه دغدغه کسب و کارمان را آغاز نماییم.
اینجاست که عوامل دیگری برای موفقیت یک کسب و کار مطرح می شود و آن هم عوامل خود شناسی و روانشناسی افراد است که بیشتر در کتاب های انگیزشی در مورد آنها بحث و تبادل نظر شده است و اصلا در کانسپت این مقاله قرار نمی گیرد.
برای همین به شما توصیه می کنیم اگر خصوصیاتی مانند کماگرایی و ایده آل گرایی دارید حتما مطالعاتی را در این حوزه ها انجام داده تا این عوامل و شبیه اینها سدی در برابرتان برای شروع ایده کسب و کارتان نباشد. چرا که اگر در هر کاری آن حس کمال گرایی را داشته باشید هیچ وقت آن کار را آغاز نمی کنید.

کمال گرایی و ایده آل گرایی سدی است که بسیاری از افراد متاسفانه ناآگاهانه در آن گیر کرده و غالبا می بینیم که مدتهاست که می خواهند شروع کنند و مدام امروز فردا می کنند و زمان شروع را از شنبه ای به شنبه دیگر به تعویق می اندازند.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *