ارزانترین راه خرید گل چیست؟

ارزانترین خرید گل

ارزانترین راه خرید گل چیست؟

حتما برای شما پیش آمده است که بخواهید برای مناسبتی، گلی را تهیه کرده یا سفارش دهید؛ مثلاً به مناسبت تولد دوست نزدیک تان بخواهید برای او گلی ارسال نمایید یا برای گرامیداشت مراسم ترحیم عزیز از دست رفته‌تان تاج گل ترحیمی را به عنوان یادبود به مسجد و محل ختم آن بزرگوار ارسال نمایید. حتی در ساده‌ترین حالت به منظور طراوت بخشیدن به منزل یا میز محل کارتان ممکن است به خرید گل بپردازید یا برای افتتاحیه یک نمایشگاه یا کسب و کاری اقدام به تهیه یک تاج گل یا سبد گل افتتاحیه نمایید. ممکن است همینطور مراسم خواستگاری در پیش داشته باشید و بخواهید سبد گلی برای آن تهیه نمایید یا شاید برای مراسم عروسی تان بخواهید دسته گل عروسی را سفارش دهید یا ماشین عروس‌تان را بخواهید گل بزنید یا شاید همایش و سمیناری دارید که بخواهید آن را گل آرایی و تزیین نمایید.

خب قاعدتا و صد در صد در تمامی این حالات بخواهید گل را به قیمت ارزان و در بهترین حالت و کیفیت تهیه نمایید و ممکن است این سوال پیش بیاید که ارزان‌ترین راه خرید گل به چه شکل است و چگونه می توان با کمترین هزینه، بهترین و با کیفیت ترین گل را سفارش و تهیه نمود و آن هم نه برای یک بار و یک دفعه بلکه برای همیشه و بصورت مستمر.

خرید گل

دسته گل

در این مقاله به طور کامل با ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راه خرید گل آشنا می‌شوید و ما آن را را به شما به صورت کامل آموزش می‌دهیم.
بهترین راه خرید گل برای هر مناسبتی، فارغ از نوع مناسبت آن، خرید گل از مرکز عرضه و توزیع گل است. جایی که در آن گل‌ها هر روز به شکل تازه وارد شده و به شکل عمده عرضه و توزیع می‌شوند و آن هم جایی نیست به جز بازار گل موجود در هر شهر.
در واقع بازارهای گل هر شهر تنها جایی هستند که این ویژگی عرضه و توزیع گل به شکل عمده در آن وجود دارد و به همین خاطر با قیمتهای بسیار مناسبی می‌توانید بهترین خریدها را با بهترین کیفیت ها داشته باشید.
چون ما در تهران قرار داریم، در این مقاله به معرفی بازار گل‌های تهران می‌پردازیم ولی بدون شک شما اگر در هر جای ایران عزیز زندگی می‌کنید و این مقاله را می‌خوانید، می‌توانید همین روند را در بازار گل شهر خود جستجو کنید و فرا گیرید.

بازار گل های تهران

دو نوع بازار گل بزرگ در تهران وجود دارند که عبارتند از بازار گل شهید محلاتی و بازار گل امام رضا. هر دوی این بازارها در شرق و جنوب شرق تهران واقع شده‌اند و از این جهت به نفع ساکنین این منطقه تهران می‌باشد و البته برای ساکنین غرب تهران هم بازار شهید فکوری در دسترس هست اما خب به گستردگی و بزرگی بازارهای گل محلاتی و بازار گل امام رضا نیست. تفاوت این دو بازار واقع در شرق تهران این است که بازار گل شهید محلاتی در محدوده شهر و بازار گل امام رضا اندکی در خارج از محدوده شهر قرار دارد و دسترسی به بازار گل شهید محلاتی بسیار راحت تر از بازار گل امام رضا است.

تفاوت دیگر اینکه فضای بازار گل محلاتی به گونه‌ای است که معمولا کاربران خانگی که قصد خرید گل بصورت جزیی دارند به آنجا مراجعه کرده و نیاز خود را برطرف می کنند اما برای خرید گل به شکل عمده و در تعداد بالا باید به بازار گل امام رضا مراجعه کرد.
البته اگر می خواهید بطور کامل با هر یک از این دو بازار آشنا شوید و اینکه این دو بازار در کجای تهران قرار دارند، شکل فعالیت شان به چه شکل است ، مسیرهای دسترسی به آنها و همچنین موارد کارکرد هرکدام را بدانید را در مقاله‌های مرتبط با هرکدام که در لینک بالا قرار دادیم می توانید مطالعه کنید.

خرید اینترنتی گل

خرید گل و گیاه

ما  با توجه به اینکه می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه یک کاربر خانگی به ارزانترین و با کیفیت ترین راه خرید گل دست یابد، بازار گل محلاتی را به شما برای خرید به ارزانترین شکل گل توصیه و معرفی می‌کنیم چرا که این بازار هم دسترسی خوبی دارد و هم در داخل شهر قرار دارد.

فضای این بازار به گونه‌ای است که تمام نیازهای شما را برای سفارش گل در مناسبت های مختلف را پاسخ می دهد؛ چراکه هم در این بازار گل؛ گلها در مدل ها و تنوع بالایی وجود داشته هم کاملاً تازه و به روز عرضه می‌شوند و همچنین تزیین کارهای مختلفی در آن قرار دارند. در این بازار گل همچنین در قسمتی از آن، انواع سبد گل ها و باکس گل ها در مدل های مختلف جهت فروش قرار دارند. بنابراین شما با یک حضور کوتاه می‌توانید مدل مورد نظر خود را سفارش داده و تهیه کنید. دلیل ارزانی گل در آنجا، اینست که در بازار گل محلاتی، گل ها به شکل عمده عرضه و توزیع می شوند و نه بصورت شاخه‌ای مانند گلفروشی‌های سطح شهر. برخی قیمت های گل ها در بازار به طور مثال به صورت زیر است:

 • گل رز هلندی در دسته های 20 شاخه ای
 • گل لیلیوم در دسته های 5 شاخه ای
 • گل گلایول در دسته های 5 شاخه های
 • گل شب بو در دسته های 25 شاخه ای
 • داوودی در دسته های 3 تا 5 شاخه ای
 • میخک در دسته های 3 تا 5 شاخه ای
 • لیسیانتوس در دسته های 3 تا 5 شاخه ای
 • آلسترومریا در دسته های 10 شاخه ای
 • فریزیا در دسته های 10 شاخه ای
 • نرگس در دسته های 100 شاخه ای
 • مریم در دسته های 25 شاخه ای
 • هورتانسیا در دسته های 10 شاخه ای
 • پیونی در دسته های 10 شاخه ای
 • لاله در دسته های 10 شاخه ای
 • اورینتال در دسته های 5 شاخه ای
 • آنتوریوم در جعبه های 12-15 و 20 شاخه ای
 • استرلزیا در دسته های 10 شاخه ای
 • ژربرا در دسته های 10 شاخه ای
 • ارکیده در جعبه های 50 تا 60 گلی
 • و ….
بازار گل شهید محلاتی

تخفیف خرید گل

بنابراین شما وقتی به بازار گل مراجعه می کنید و قصد خرید دارید؛ نباید تصور کنید که می‌توانید در آنجا گل را بصورت شاخه ای خریداری نمایید چرا که این حالت در آنجا وجود ندارد و اگر قصد خرید بصورت شاخه‌ای را دارید، باید از گلفروشی های سطح شهر برای خرید گل استفاده کنید که البته تفاوت قیمت بسیار زیادی را هم باید بپردازید. این تفاوت قیمت گاهی تا چند برابر هر شاخه گل به چشم می خورد؛ مثلا اگر شما یک دسته گل رز بیست شاخه ای را در بازار گل به قیمت 100 هزار تومان تهیه کنید، هر شاخه برای شما پنج هزار تومان آب می‌خورد ولی همان شاخه پنج هزار تومانی را مجبور هستید از گلفروشی‌ها به قیمت 15 تا 25 هزار تومان بسته به منطقه سکونت‌تان تهیه و خرید نمایید.
شکل فعالیت در بازار گل به شکلی است که در آن غرفه هایی وجود دارد و شما می‌توانید با مراجعه به هر غرفه سفارش خود را ثبت کنید. البته بعضی از غرفه‌ها فقط به فروش گل می‌پردازند و برخی هم جدا از فروش گل، کار تزیین گل را هم انجام می دهند. یعنی می‌توانید در یک غرفه هم گل مورد نظرتان را خریداری کنید و هم کار تزیین و گل آرایی خود را انجام دهید؛ که البته این موضوع را باید با سوال کردن از فروشندگان متوجه شوید که آیا فقط فروش گل را دارند یا کار تزئین را هم انجام می‌دهند؟

اجرت تزیین کارهای بازار گل

هر مدل تزیینی که شخص تزیین کار یا گل آرا برای شما انجام می‌دهد؛ اجرت مشخص خود را دارد که بسته به میزان حجم گل آن و نوع مدل آن متغیر است. مثلاً در تاج گل‌ها تاج گل های معمولی یک طبقه‌ای، اجرتی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان اجرت دارند. همین تک طبقه‌ای‌ها اگر بصورت فانتزی تزیین شوند بین 40 تا 50 هزار تومان اجرت دارند، همچنین اجرت کار دو طبقه‌ای بین 50 تا 60 هزار تومان است و همینطور طبقات آن اگر بیشتر شود ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان به اجرت آن اضافه می شود.

لیست اجرت مدلهای تزیین گل در بازار گل

 • دسته گل عروس:
 • دسته گل تبریک:
 • سبد گل:
 • باکس گل:
 • تاج گل:
 • تزیین رومیزی:
 • ماشین عروس:

شیوه کار در بازار گل به گونه‌ای است که شما هم می‌توانید خودتان گل ها را خریداری کرده و به تزیین کار بسپارید و در این صورت از این کار فقط اجرت تزئین می گیرد یا اینکه کل کار رو به او بسپارید. یعنی هم کار خرید گل و هم کار تزیین را یکجا به او بسپارید. اما چون اکثر مردم از گل ها سر رشته ای ندارند، بهتر است کار خرید گل را هم به خود تزئین کار بسپارید و سفارشتان را کامل تحویل بگیرید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *