مراحل راه اندازی یک فروشگاه آنلاین گل

راه اندازی فروشگاه آنلاین گل و گیاه

مراحل راه اندازی یک فروشگاه آنلاین گل

در این مقاله می خواهیم با مراحل راه اندازی یک فروشگاه آنلاین گل آشنا شویم و یاد بگیریم که چگونه می توانیم یک کسب و کار آنلاین گل برای خودمان راه اندازی کنیم و با مراحل این کار آشنا شویم.

شما برای شروع راه اندازی یک فروشگاه آنلاین گل مراحل زیر رو پیش رو دارید:

1-شناخت گل و انواع و کارکرد هر گل (دسته بندی، قیمت گذاری و…)

برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین در حوزه گل و گیاه اولین چیزی که باید شما یاد بگیرید این است که گل ها و انواع گل های موجود در بازار را بشناسید. یعنی اسم و مشخصات هر گل را بدانید و بشناسید. کاربرد هر گل را بدانید که مثلا هر گل برای چه مناسبتی مناسب است؟ مثلاً چه گل هایی برای تبریک استفاده می شوند یا چه گلهایی برای تسلیت، چه گل هایی برای تولد و چه گل هایی برای تزیین رومیزی، چه گل هایی برای افتتاحیه یک نمایشگاه، چه گل هایی برای جشن های ازدواج و مراسم عقد و بله برون، خواستگاری، عیادت بیمار، روز مادر، ولنتاین و….. مناسب هستند و به کار می روند. در واقع در هر مناسبت چه گلی بهترین گل و بهترین پاسخ به این نیاز مخاطبان است.

فرمت های مختلف گل را یاد بگیرید یعنی فرمت های دسته گل، سبد گل، باکس گل، تاج گل و… چه هستند و چگونه آماده و تولید می شوند. مدل های دسته بندی گل ها را بدانید و از همه مهمتر قیمت هر دسته گل را بدانید تا در نهایت بتوانید قیمت تمام شده کار خود را تعیین کنید. مکان های عرضه گل را بشناسید و یاد بگیرید که از کجا ها می توانید ارزان ترین گلها را تهیه و خرید نمایید.
البته اگر اهل گل و گیاه هستید و در این حوزه فعالید که احتیاج به این شناخت نیست و می توانید سریع تر کسب و کار خودتان را ایجاد کنید ولی اگر در شروع کار قرار دارید و اصطلاحا در مرحله صفر کارآفرینی در حوزه گل و گیاه هستید ،حتما حتما لازم ابتدا این شناخت را بدست بیارید و بعد وارد مراحل بعدی ایجاد کسب و کارتان شوید. پس اولین کار این است که باید گل ها را خوب بشناسید و تفکیک کنید.

آموزش راه اندازی فروشگاه آنلاین گل

راه اندازی فروشگاه آنلاین گل و گیاه

2-شناخت رفتار مخاطبان و مصرف کنندگان حوزه گل و گیاه

بعد از این قدم یعنی شناخت انواع گل ها، کارکرد آنها و نوع مناسبت ها، قدم بعدی شناخت رفتار مخاطبان و مصرف کنندگان در حوزه گل و گیاه است. یعنی مخاطبان ما بیشتر به چه مدل هایی علاقه دارند یا در واقع کدام بازار برای فعالیت جذاب تر است. مثلاً یکی علاقه دارد فقط در حوزه ترحیم و تسلیت فعالیت نماید، یکی فقط در حوزه تبریک، افتتاحیه ها و شخصی دیگری فقط علاقه مند است که در حوزه خدمات گل آرایی به سالن ها، همایش ها و باغ تالار ها خدمات ارائه دهد. شخص دیگری ممکن است دوست داشته باشد دسته گل عروس یا مثلاً ماشین عروس کار کند و ….
یعنی باید تحلیل بازار و تحقیقات بازار انجام دهید که مثلاً در کدام حوزه اگر متمرکز شوید و فعالیت کنید، موفق‌تر هستید و سود بیشتری برای شما دارد. این هم احتیاج به شناخت رفتار مخاطبان بازار هدفتان و توجه به اینکه مخاطبانتان دنبال چه نوع گل هایی هستند دارد. چه نوع گل هایی بیشترین فروش و سود را دارند. پرفروش ترین گل ها کدام هستند و سلیقه ها به چه سمتی پیش می رود.
بنابراین پس از شناخت گل و تحلیل رفتار مخاطبانمان، فرض کنید تصمیم گرفتیم که حوزه جشن تولد بازار خوبی دارد و بهترین گزینه برای فعالیت در این حوزه است. مرحله بعدی راه اندازی خود کسب و کار و فروشگاهمان هست، یعنی طراحی سیستم فروشگاه آنلاین گل برای قرار دادن محصولات مان و فروش آن و کسب درآمد از آن. یعنی طراحی سیستمی که از آن طریق بتوانید محصولات و خدمات تان را به مخاطبان و علاقمندان خودتان معرفی کنید و سپس بتوانید به سفارش گیری و فروش بپردازید.

راه اندازی فروشگاه آنلاین گل

فروشگاه آنلاین گل و گیاه

3-طراحی سیستم فروشگاه آنلاین گل

برای راه اندازی یک فروشگاه یا کسب و کار آنلاین گل ابتدا احتیاج به طراحی یک وبسایت دارید. وبسایتی که در آن بتوانید محصولات یا مدل های خود را در آن قرار داده و در معرض دید مخاطبین و علاقه مندانتان قرار دهید. سایت یعنی فضایی که در آن بتوانید تمام محصولات و خدمات خود را با توضیحات لازم و دسته بندی مناسب در آن قرار داده و بتوانید به تمام نیازهای مخاطبان خود در آن پاسخ دهید. یعنی فضایی که در تمام طول شبانه روز بتوانند به آن مراجعه کنند و مدل مورد نظر خود را انتخاب و مقایسه کنند و در نهایت در صورت پسند اقدام به ثبت سفارش نمایند. برای آشنایی با کسب  و کار آنلاین می توانید روی این مقاله کلیک کنید.

برای طراحی یک سایت هم دو راه پیش روی خود دارید. راه اول کمک از افراد متخصص در این حوزه هست، به اینصورت که این کار را به اشخاص یا شرکت های متخصص در این حوزه بسپارید و از آنها در طراحی سایت یا در واقع فروشگاه خود کمک بگیرید و راه دوم این است که خودتان بتوانید تخصص و مهارت طراحی سایت را آموخته و به طراحی سیستم و سایت کسب و کار خود بپردازید. این که کدام مدل مناسب تر و بهتر است موضوع دیگری است که در مقاله و محتوایی جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

برای طراحی سایت خود، ابتدا به انتخاب یک نام برای سایت و کسب و کار خود نیازمندید. معیارها و ملاک ها برای انتخاب یک نام مناسب برای کسب و کار خودتان را نیز در این مقاله می توانید مطالعه کنید.

راه اندازی کسب و کار آنلاین

راه اندازی گل فروشی آنلاین

بعد از انتخاب نام دامنه، نوبت انتخاب یک شرکت هاستینگ برای سایت و کسب و کار خود است. مبنا و انتخاب یک شرکت هاستینگ هم  می توانید در این مقاله مشاهده کنید.
مرحله بعدی طراحی سایت یا طراحی گل فروش آنلاین، خود استفاده و  راه اندازی یک سیستم مدیریت محتوا با قالب آماده برای اسم و هاست انتخابی خود هست که در حال حاضر بهترین سیستم مدیریت محتوای بازار سی ام اس وردپرس است. اینکه وردپرس چیست، چه کاربردی دارد و مراحل استفاده و راه اندازی آن چگونه است را در این مقاله می توانید بخوانید.

مرحله بعدی نصب یک قالب یرای سیستم مدیریت محتوای وردپرس خود می باشد. قالب ها در واقع پلتفرم های آماده هستند که تمام کارهای شما روی سایت تان روی آنها انجام می گیرد و در حالت های مختلفی وجود دارند. به عنوان مثال قالب سایت ما قالب پرتو است. اصولا قالب های وردپرسی تفاوتی با هم ندارند فقط تفاوت در گرافیک آنها است. برای اطلاعات بیشتر راجع به انتخاب نوع قالب و نحوه بکارگیری آنها می توانید به این مقاله مراجعه کنید. خب به شما تبریک می گویم. شما اکنون دارای یک سایت فروشگاهی کسب وکار آنلاین گل هستید که می توانید مدل ها و محصولات خود را در آن بارگذاری کرده و به فروش و معرفی آن به مشتریان خود بپردازید.

قدم بعدی وصل کردن فروشگاه آنلاین خود به یک درگاه پرداخت آنلاین است. برای آگاهی از این موضوع این مقاله را بخوانید.
بعد از این مرحله مشتریان و مخاطبان شما می توانند به راحتی وارد فروشگاه شما شده و اقدام به مشاهده محصولات و مدل هایی که در سایت خود قرار داده‌اید کنند.

مرحله بعدی بازاریابی و تبلیغات محصولات و کسب و کار خود به مخاطبان و علاقه مندان حوزه گل و گیاه است که با محصولات شما آشنا شده و اقدام به خرید و ثبت سفارش از شما کنند.
برای تبلیغات و بازاریابی محصولات خود چند روش وجود دارد که آنها را از این مقاله و محتوا می توانید مطالعه و بررسی نمایید.
مرحله بعدی و آخر هم آماده سازی سفارشات ثبت شده و ارسال آنها به آدرس ثبت شده توسط مشتریان شما می باشد.

سخن آخر

در این مقاله سعی بر آن شده که به صورت مختصر و مفید و البته بصورت تیتروار تمام مراحل راه اندازی یک فروشگاه آنلاین گل خدمتتان عرض شود و حتما در مقالاتی دیگر توضیحات تکمیلی خدمتتان ارائه می شود.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *