تمام مدل های درآمدی در کسب و کار گل فروشی

راه اندازی گل فروشی

تمام مدل های درآمدی در کسب و کار گل فروشی

شاید برای شما که در کسب و کار گل فروشی فعال هستید یا به فعالیت و اشتغال در این حوزه علاقه مندید، جالب باشد که بدانید چگونه در این حوزه میتوان به کسب درآمد پرداخت یا چه راه هایی برای کسب درآمد در این حوزه وجود دارد؟

در مقاله زیر تمام مدل های درآمدی این حوزه را برایتان آورده‌ایم تا شما بتوانید با خواندن آنها مدل درآمدزایی مورد علاقه خود را پیدا کرده و در جهت تحقق آن گام بردارید. پس اگر مایل به راه اندازی فروشگاه گل و گیاه دارید یا در حال حاضر مشغول به فعالیت در گل فروشی هستید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

در کسب و کار گل فروشی مدل های مختلفی برای اشتغال و کسب درآمد وجود دارد:

1-کسب درآمد با اجاره مغازه یا دکه ای در سطح شهر

مدل اول که پایه‌ای ترین و ابتدایی ترین مدل کسب درآمد در این حوزه است؛ اجاره مغازه یا دکه در سطح شهر یا غرفه ای در بازار گل است.
بعد از اجاره فضای مورد نظرتان، اقدام به خرید گل از مراکز توزیع و عمده آن مانند بازار گل ها کرده و سپس به فروش گل بصورت حضوری به خریداران و مخاطبان حوزه گل و گیاه بپردازید که البته جزئیات این مدل که شکل سنتی و قدیمی مدل درآمدی یک گل فروشی است را به تفصیل در این مقاله توضیح داده ایم که می توانید در صورت علاقه مندی روی لینک کلیک کرده و آن را مطالعه کنید.

کسب و کار گل فروشی

راه اندازی فروشگاه گل و گیاه

2- کسب درآمد بصورت یک گل آرا یا تزیین کار گل

مدل دوم اشتغال و کسب درآمد بصورت یک گل آرا یا تزیین کار گل است. در این مدل شما باید ابتدا یکسری مهارت های گل آرایی و تزیین گل را آموخته و بعد از دیدن آموزش های لازم در این زمینه و کسب مهارت به عنوان یک تزیین کار و گل آرا در این حوزه مشغول شده و به کسب درآمد بپردازید. در این مدل هم می توانید مانند مدل اول برای خود یک مغازه اجاره کرده و به کار گل آرایی و تزیین گل بپردازید (جدا از فروش گل که می توانید داشته باشید) و هم به عنوان یک تزیین کار در یک گلفروشی یا موسسات تزیین گل استخدام شده و به کسب درآمد بپردازید.
جزییات این مدل را هم در این مقاله به تفصیل توضیح داده ایم که می توانید در صورت علاقه مندی مشاهده و مطالعه کنید.

3- کسب درآمد با راه اندازی یک گلخانه گل و گیاه

مدل سوم راه اندازی یک گلخانه گل و گیاه است که در آن می توانید به کشت و تولید انواع گل و گیاه بپردازید.
در این مدل شما باید علاوه بر شناخت گل و گیاه، سرمایه زیادی برای راه اندازی گلخانه و مدیریت آن داشته باشید. این مدل برخلاف دو مدل قبل هم هزینه بیشتری می طلبد و هم زمان بیشتری برای راه اندازی آن باید اختصاص داد ولی در عوض وقتی که نتیجه داد و زمان برداشت محصولات آن فرا رسید سود چندصد برابری را عاید شما خواهد کرد.
جزییات این مدل را هم در این مقاله توضیح داده ایم که می توانید در صورت علاقه مندی مشاهده و مطالعه کنید.

کسب و کار آنلاین گل فروشی

کسب و کار گل فروشی

4- کسب درآمد با ایجاد یک فروشگاه آنلاین گل

مدل چهارم و جدیدترین مدل درآمد زایی در این حوزه کسب درآمد در این حوزه با ایجاد یک فروشگاه آنلاین گل مثل سایت اینترنت گل است که در این مدل شما سایتی را طراحی می کنید و بعد شروع به قرار دادن نمونه کارهایی از مدل های مختلف گل مانند تاج گل، سبد گل ، دسته گل و باکس گل یا نمونه هایی از خدمات گل آرایی خود مانند گل آرایی مجالس و تالارها، گل آرایی ماشین عروس، خدمات اشتراک گل و ……. درسایت خود می کنید و با تبلیغات و بازاریابی روی آن و هدایت مخاطبان و علاقمندان به سایت‌تان اقدام به فروش و کسب درآمد می کنید.

این مدل از جذابترین و کم هزینه ترین مدلهای کسب درآمد است و علاوه بر هزینه پایین برای راه اندازی آن، از بازدهی به شدت بالاتری از مدل های دیگر برخوردار است البته اگر به شکل اصولی و اساسی راه اندازی و مدیریت شود.
این مدل هم برای دسته اول که به شکل سنتی و آفلاین که در حوزه گل و گیاه فعال هستند؛ مفید و کاربردی است و هم کسانی که قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید و صفر را در این حوزه دارند.

چرا که کسانی که به شکل سنتی در این حوزه فعال هستند، می توانند با استفاده از ابزارها و تکنیک های این حوزه به بازاریابی و تبلیغات محصولات و خدمات خود بپردازند و در نتیجه فروش خود را افزایش دهند و کسانی هم که می خواهند از صفر این کسب و کار را آغاز کنند به بهترین شکل ممکن می توانند فعالیت خود را شروع کنند. از عواملی که باعث جذابیت این مدل درآمدی شده است میتوان به ظرفیت فضای مجازی و اینترنت در کشورمان اشاره کرد که هر روز افراد زیادی در این حوزه وارد شده و انتخاب ها و خریدهای خود را از این فضا تهیه و سفارش می دهند.

افرادی که روزانه وقت زیادی را در اینترنت و گوشی هوشمند خود و شبکه های اجتماعی می گذرانند و می توان به شکل صحیح و اصولی به اشتغال زایی در این حوزه پرداخته و به معرفی کالاها و خدماتمان در این حوزه بپردازیم.
جزییات این مدل را نیز در این مقاله به تفصیل توضیح داده ایم که می توانید در صورت علاقه مندی مشاهده و مطالعه کنید.

سخن آخر

در این مقاله مدل های درآمدی برای کسب و کار گل فروشی را برای افراد شاغل در این حوزه و همچنین علاقه مندان به کار گل آرایی و گل فروشی بیان کردیم. برای اطلاع از راه اندازی کسب و کار به صورت تخصصی می توانید از وبلاگ راه اندازی گل فروشی آنلاین ما دیدن کنید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *