همه چیز از ایده تا نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی

نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی

همه چیز از ایده تا نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی

نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی آنقدرها هم که می‌گویند سخت و دور از دسترس نیست. اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودتان هستید به شما خوش آمد می‌گوییم، مقاله درستی را انتخاب کرده‌اید. اما در ابتدا باید با خودتان صادق باشید! چرا به دنبال یادگیری نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید؟ آیا خودتان را جزو دسته‌های زیر می‌دانید؟

 • ممکن است شما بخواهید در کنار کار ثابت خود یک درآمد جانبی از اینترنت داشته باشید و دنبال ایده گرفتن برای یادگیری نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود باشید.
 • یا شاید بخواهید کل زمانتان را برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی اختصاص بدهید و با انتخاب یک ایده اصولی و مناسب، کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید.
 • ممکن است با راه اندازی کسب و کار اینترنتی تا حدودی آشنا بوده و بخواهید به جای یک کار استخدامی، مستقل برای خود کار کنید.
 • اگر هم که جزو دسته‌های بالا نیستید، این دسته را خودتان برای ما ارسال کنید.

اکنون به شما میگوییم چرا باید برای یادگیری نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی، این مقاله را بخوانید. محتواها و مقالات بسیاری درباره نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی چه در فضای وب و چه در فضای سوشال مدیا در حال انتشار هستند، اما با خواندن برخی از مقالات ممکن است سوالات و ابهامات زیادی در ذهن شما ایجاد شود که اگر به جواب آنها نرسید، خیلی زود از ادامه مسیر ناامید شده و دست از ادامه می‌کشید و ممکن است اینگونه به بسیاری از آموزش‌ها بدبین شده و دیگر دنبال اهداف و رویاهای خود نروید.

اما ما در این مطلب به عنوان کسب و کار اینترنتی موفق در حوزه گل فروشی، قصد داریم به آموزش راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی بپردازیم و در انتها ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی را بررسی کنیم، پس در ادامه همراه ما باشید. همچنین اگر می‌خواهید با انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی و شروع آن بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله راه اندازی کسب و کار اینترنتی از صفر را از دست ندهید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آموزش چگونگی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

تا به حال به این فکر کرده‌اید چرا امروزه بسیاری از جوانان، فارغ التحصیلان دانشگاه و حتی بسیاری از خانم‌ها و آقایان کارمند و خانه‌دار، به دنبال راهی برای شروع کسب درآمد اینترنتی خود بوده و کسب و کارهای اینترنتی کوچک بسیاری در حال شکل گرفتن هستند؟

درآمدزایی از طریق راه اندازی کسب و کار اینترنتی از مزیت‌هایی برخوردارست که افراد زیادی را جذب خود کرده است. اما به هرحال نباید منکر این موضوع شویم که راه اندازی کسب و کار اینترنتی نمی‌تواند برای همه مفید باشد و باید به عنوان صاحب یک کسب و کار، مشخصات یک فرد کارآفرین را خود ایجاد کنید تا بتوانید در مراحل زندگی شخصی و شغلی خود موفق شوید. برای آشنایی با مشخصات و خصوصیات یک کارآفرین برای شروع کسب و کار، روی این مقاله کلیک کنید.

برسیم به مزیت‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 • از اولین مزیت‌های یادگیری نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی میتوان به قدرت و ظرفیت بی نظیر اینترنت اشاره کرد. به لطف وجود این ابزار فوق العاده، افراد زیادی در هر جای جهان که باشند به خدمات شما، محصولاتتان و محتوای شما دسترسی دارند و شما می‌توانید با یادگیری ابزارهای لازم بازاریابی و تبلیغات، خودتان و کسب و کارتان را به درستی به مخاطبان معرفی کنید.
 • در کسب و کارهای اینترنتی از زمان کارمندیِ ۹ ساعت در روز خلاص می‌شوید، البته نه به این معنی که با فعالیت یک ساعت در روز درآمد میلیونی کسب کنید! اما در کسب و کار اینترتی خودتان، با میل و علاقه و نه به اجبار، حتی ۲۴ ساعت شبانه روز را صرف رشد کسب و کارتان می‌کنید.
  در راه اندازی کسب و کار آنلاین، به ازای زمان‌هایی که صرف می‌کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت و بالطبع درآمدتان هم افزایش خواهد یافت و خب چه کسی است که از رشد و پیشرفت بدش بیاید؟ تفاوت در نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی نسبت به کار کارمندی این است که در کار اداری باید ۳۰ سال کار کنید تا درآمد ثابتی بدست بیاورید، اما در کسب و کارهای اینترنتی با تلاش و پشتکار هدفمند، بعد از چندین سال به درآمد خوبی رسیده و نیازی نیست تا سنین بازنشستگی صبر کنید. البته که می‌توانید تا آن موقع کسب و کارهای بیشتری را به اجرا برسانید.
 • در آموزش نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی، متوجه می‌شوید که باید همیشه به روز باشید و این کمک زیادی به موفقیت شما می‌کند. چرا که شما باید دانش لازم برای حضور در فضای آنلاین را داشته باشید یا از متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا بتوانید حضور موثر و پررنگی داشته و مشتریان بیشتری را جذب کنید.
 • انعطاف پذیری در کسب و کارهای اینترنتی: یکی از مزیت‌های برجسته شروع کسب و کار اینترنتی، انعطاف پذیری در زمان آن است. بسیاری از دانشجویان و افراد کارمند به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی از این جهت هستند که در زمان‌های مشخصی از روز روی این کار تمرکز کنند. در کسب و کارهای آنلاین، ابزار کار شما اینترنت است و هرجا که به آن دسترسی داشته باشید می‌توانید فعالیت خود را انجام دهید.
 • برای آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیازی نیست حتما مدرک خاصی داشته باشید. شما می‌توانید با یادگیری یک مهارت یا ایده و دانش نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی و بازاریابی آن، کسب و کار خود را شروع کنید.
 • در کسب و کار اینترنتی از سختی‌های گرفتن فضا و دفاتر، مجوزهای لازم برای کسب و کارهای سنتی، بوروکراسی‌های ثبت شرکت و … در امان هستید و می‌توانید بسیار آزادانه تر قدم بردارید.

ایده‌های کسب و کار اینترنتی رایگان چه چیزهایی می‌تواند باشد؟

در آموزش راه اندازی کسب و کار آنلاین، موضوعِ ایده بسیار مهم است. برای اینکه ایده‌ی مناسبی برای نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود پیدا کنید باید به فاکتورهای تخصص و همچنین بازار آن ایده توجه کنید.

ایده‌های بسیاری برای شروع کسب و کار وجود دارند، از قبیل:

 • ایده‌های فروش خدمات مانند: انجام خدمات مالی و حسابداری برای کسب و کارها، طراحی اپلیکیشن برای یک بازار خاص مانند اپلیکیشن مواد غذایی، خدمات خشکشویی آنلاین، خدمات چیدمان دکوراسیون به صورت اینترنتی، انجام خدمات بیمه آنلاین، فروش خدمات تشریفاتی به صورت اینترنتی و …
 • ایده فروش محصول مانند: فروش جعبه‌های کادویی خاص مخصوص مناسبت‌های مختلف، فروش محصولات و زیورآلات مخصوص خانم‌ها یا زیورآلات مینیمال، فروش مواد غذایی ارگانیک، فروش محصولات گل مناسبتی، فروش لوازم تزئینی اقتصادی برای خانه، فروش لوازم آرایش و عطر و ادکلن به صورت آنلاین و …
 • ایده آموزش مانند آموزش حسابداری، آموزش گل آرایی، آموزش آشپزی و …

چیزی که در تمامی ایده‌ها مهم هست، انتخاب نیچ مارکتِ مناسب است، به طور مثال فروشگاه‌ها و مغازه‌های زیادی در حوزه لوازم تزئینی منزل وجود دارند اما با فرض وجود بازار مناسب، برای رشد سریع‌تر بهتر است صرفا تمرکز خود را روی یک زیر مجموعه کوچکتر از لوازم دکوری منزل، مانند گلدان‌های تزئینی خانه بگذارید و سپس به مرور مشتریان خود را بیشتر کنید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آموزش رایگان کسب و کار اینترنتی

ایده راه اندازی گل فروشی آنلاین، یک کسب و کار اینترنتی در منزل

حالا که بحث ایده‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی مطرح است، ما ایده راه اندازی گل فروشی آنلاین را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما چرا گل فروشی آنلاین؟ خرید گل از اقداماتی است که افراد در زندگی روزانه خود بسیار انجام می‌دهند و کسب و کار اینترنتی گل از جمله مشاغلی است که فضای خلاقیت و رشد زیادی دارد.

همچنین شما برای راه اندازی این کسب و کار، برخلاف بسیاری از ایده‌های دیگر، نیازی به خرید و انبار کردن محصولات، زحمات تولید و همچنین سرمایه بالا برای شروع را ندارید. پس با یادگیری دانش نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی، شناخت کامل بازار و محصولات از ما می‌توانید به سرعت فروش خود را شروع کنید.

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی از صفر

نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی با راه اندازی کسب و کار در فضای سنتی فرق دارد. برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی کوچک، مراحل آسان تری را در پیش رو دارید و به مرور با فعالیت و پشتکار می‌توانید کسب و کار خود را گسترش دهید. برای راه اندازی انواع کسب و کار اینترنتی شما باید یکسری اصول را رعایت کنید تا بتوانید به موفقیت و زنده نگهداشتن کسب و کار خود فکر کنید. در ادامه به معرفی روش‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی می پردازیم.

آموزش رایگان کسب و کار اینترنتی

۱. قدم اول در نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که نیاز و خواسته ای را در بازار پیدا کنید و بتوانید به آن پاسخ بدهید.
به طور مثال، اسنپ با هدف رفع نیاز کاربران برای گرفتن تاکسی دربست با مدت زمان کمتر و همچنین راحتی بهتر جابه‌جایی و حمل و نقل به وجود آمد یا اپلیکیشن دیوار با هدف به وجود آمدن بازار مبادله به صورت آنلاین برای مردم و کسب و کارها شروع به فعالیت کرد. برای اینکه شانس موفقیت خود را افزایش دهید باید بازارتان را پیدا کنید و بعد به دنبال تامین محصول یا خدمات برای رفع نیاز آن بازار داشته باشید.

برای اینکه با نیاز افراد آشنا شوید روش‌های در دسترس و آسانی وجود دارد. کافیست در بین مردم باشید و سعی کنید با نیازها و خواسته‌های آنها آشنا شوید. همچنین در فضاهای آنلاین مانند شبکه‌های اجتماعی، سایت‌ها و انجمن‌هایی که مردم در حال گفتگو هستند و پیدا کردن خلاء در فعالیت رقبا و رفع آن می‌توانید برای شروع کسب و کار اینترنتی خود اقدام کنید.

۲. قدم دوم در نحوه ی راه اندازی کسب و کار اینترنتی، راه اندازی یک فضا برای مراجعه مخاطبان و مشتریان است و این فضا در بستر اینترنت با راه اندازی وبسایت امکان پذیر است. در گام اول شما نیازتان را پیدا کردید و محصول یا خدمات مورد نظرتان را برای رفع آن نیاز تهیه کرده‌اید. اکنون نوبت به جایی است که مخاطبان بتوانند محصولات یا خدمات شما را مشاهده و خرید خود را انجام دهند.

برای راه اندازی وبسایت باید ابتدا یک دامنه و ‌هاست خریداری کنید و سپس با سایت سازها یا سیستم مدیریت محتوا، وبسایت خود راه اندازی کنید. برای کسب و کارهای کوچک نیازی نیست در ابتدا به فکر راه اندازی سایتی مانند دیجی کالا باشید! با طراحی و راه اندازی یک سایت ساده می‌توانید مخاطبانتان را جذب کنید. جالب است بدانید امروزه دیگر سایت‌هایی با طراحی‌های گرافیکی خیلی زیاد و شلوغ دیگر مورد پسند مردم نیستند. مخاطبان به دنبال سادگی برای دریافت پیام هستند و شما باید بتوانید به راحتی پیام خود را به مخاطبانتان برسانید.

باید سایت خود را به مکانی راحت برای گشت و گذار مشتریان تبدیل کنید، به همین منظور سعی کنید از فونت‌های ناخوانا و استفاده از تصاویر غیرواضح و شلوغ دوری کنید. همچنین از مشتریان و بازدیدکنندگان‌تان به راحتی نگذرید، سعی کنید اطلاعات ایمیل آنها را جمع آوری کرده تا بتوانید آنها را به مشتریان وفادارتان تبدیل کنید.

۳. اکنون برای جذب مخاطبانی که به دنبال پاسخ سوالشان هستند باید چه کاری انجام بدهید؟ بله، زمان تولید محتواست. تولید محتوای هدفمند که مخاطبانی هدفمند را به دنبال داشته باشد. با تولید محتوا شما به مشتریانتان جهت می‌دهید تا شانس تبدیل آنها به مشتری را افزایش دهید.

در تولید محتوا برای محصولات خود دقت کنید که به نیاز مخاطبان توجه کنید و اجازه بدهید مخاطبان متوجه بشوند که برای آنها چه کاری می‌توانید انجام بدهید. به طور مثال اگر فروشنده مبل‌های راحتی هستید فقط ذکر فروش مبل راحتی X یا Y کافی نیست، بلکه می‌توانید با توضیحاتی مانند مناسب بودنِ مبل شما برای مکان‌های خاص و اینکه مناسب چه سالن‌هایی است مشتریانتان را راهنمایی کنید تا مطمئن شوند که می‌توانید به آنها کمک کنید.

۴. بازاریابی و تبلیغات، این دو عنصر جذاب و جدایی ناپذیر برای رشد کسب وکارها چه در فضای اینترنت و چه در فضای سنتی هستند. اما در نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی، باید با دانش بازاریابی اینترنتی آشنا شوید. برای اینکه بتوانید یک کسب و کار آنلاین موفق داشته باشید باید از روش‌های بازاریابی نوین مانند: بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو، تبلیغات گوگل (Google adwords)، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و … استفاده کنید.

نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار اینترنتی

برای اینکه در نتایج جستجو به صورت طبیعی ظاهر شوید باید اصول سئو را در تولید محتوای خود رعایت کنی. همچنین برای کسب نتیجه فوری، با استفاده از تبلیغات گوگل می‌توانید در ازای هر کلیک پرداخت انجام دهید تا در نتایج جستجوی گوگل در کلمه مورد نظرتان ظاهر شوید. البته تبلیغات کیلی گوگل یا (PPC)، مزیت بسیار خوبی که دارد اینست که شما سریعا در نتایج جستجوی مخاطبان در گوگل نشان داده می‌شوید و همچنین می‌توانید واژگان کلیدی خود را از نظر پولساز بودن و نرخ تبدیل آنها در این روش بهتر بسنجید.

۵. محتوای خود را ترویج دهید. باید بتوانید به صورت هوشمندانه، در سایت‌های گفتگو، انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی، محتوا و محصولاتتان را به همراه لینک سایتتان به دیگر مخاطبان معرفی کنید. افراد خیلی زیادی به دنبال رفع نیازهایشان در فضای اینترنت هستند، شما می‌توانید مخاطبان هدفتان را پیدا کرده و با مشارکت در گفتگو آنها را راهنمایی کنید. به این صورت در نظر مشتریان تبدیل به فردی متخصص در حوزه خود خواهید شد تا افراد بتوانند برای پاسخ نیاز خود به شما مراجعه کنند.

سپس باید لینک سایت خود را در این موقعیت‌ها به اشتراک بگذارید که هم ترافیک سایت خود را افزایش دهید و سایت خود را معرفی کنید و هم اگر مخاطبانتان در سایت خودشان از لینک شما استفاده کردند بتوانید در نظر گوگل اعتبار بیشتری بگیرید. موتور جستجوی گوگل عاشق اینست که افراد دیگری سایت شما را معرفی کنند و در نظر او اعتبار بگیرید. در این مرحله، از تولید محتوای تخصصی حوزه خود به صورت رایگان دریغ نکنید. با تولید محتوای رایگان، احتمال خیلی بیشتری برای تبدیل مخاطبان به مشتری کسب و کارتان وجود دارد.

۶. اکنون نوبت به حفظ رابطه ‌تان با مخاطبان از طریق بازاریابی ایمیلی است. مخاطبان و بازدیدکنندگانی که از سایت شما بازدید کرده و ایمیل خودشان را در سایت شما ثبت کرده‌اند، نیاز دارند با دیگر محصولات و خدمات شما آشنا شده و درباره مزایای آنها بدانند. با بازاریابی ایمیلی شما می‌توانید به مرور و با تولید محتوای جذاب، آنها را ترغیب به خرید بیشتر از سایتتان کنید. از مزیت بازاریابی ایمیلی اینست که شما موضوعات مورد علاقه مخاطبان را برایشان ارسال می‌کنید، با آنها رابطه پایداری برقرار می‌کنید و همچنین می‌توانید عکس العمل مخاطبان نسبت به محتوایتان را از طریق بازخورد ایمیل‌ها تحلیل و بررسی کنید.

۷. فروش خود را با پیشنهادات جالب و شگفت انگیز آراسته کنید. مشتریانی که یکبار از شما خرید کرده‌اند را به حال خودشان واگذار نکنید. با پیشنهادات و تخفیف‌های مناسب، آنها را ترغیب به خرید مجدد از سایت خود کنید. برای پیشنهادات جذاب که مشتریان شما را به خرید ترغیب کند می‌توانید از ارائه محصولاتی جانبی که مناسب محصول خریداری شده‌شان است استفاده کنید یا از کوپن‌های تخفیف برای خرید‌های بعدی و…

کلام آخر

دوره و فیلم آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در کنار تمام این مطالبِ آموزش رایگان نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی، فیلم‌ها و محصولات آموزشی اینترنت گل برای راه اندازی گل فروشی آنلاین برای ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی در راه است. پیشنهاد می‌کنیم حتما مراحل و مطالب ذکر شده در این مقاله را بخوانید و برای آشنایی با گل فروشی آنلاین، به بخش محصولات ما از قبیل دسته گل، سبد گل، باکس گل و… و همچنین خدمات ما سر بزنید و با این زمینه وسیع برای شروع کسب و کار اینترنتی خود آشنا شوید. در این مطلب سعی کردیم گام‌های عملی در نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به صورت تخصصی بررسی کنیم، امیدواریم که این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =


WhatsApp chat