نکات راه اندازی کسب و کار به زبان خودمانی

راه اندازی کسب و کار

نکات راه اندازی کسب و کار به زبان خودمانی

راه اندازی کسب و کار آنلاین و سنتی جزو آرزوی بسیاری از افراد است، افرادی که از کار کارمندی بیزار بوده و به دنبال داشتن شغلی مستقل برای خود هستند. حتی بانوانی که به دنبال کارآفرینی در منزل یا کار تولیدی در خانه برای کسب درآمد و داشتن استقلال مالی هستند. از طرفی همچنین اوضاع اقتصادی در سال‌های اخیر به گونه‌ای شده است که برخی از افراد نیاز به داشتن شغل دوم دارند که بتوانند با ساعات کاری انعطاف پذیر به دنبال درآمدزایی باشند.

اما راه اندازی کسب و کار نیاز به دانستن دانش کسب و کار و کارآفرینی و نکات بسیاری که باید قبل از راه اندازی کسب و کار برای کاهش ریسک خطر و حاشیه سود خود بدانید دارد. ما در این مطلب از اینترنت گل سعی داریم اصول راه اندازی کسب و کار به روش آسان و جامع را برای افرادی که مشتاق و علاقه‌مند به داشتن کسب و کار خانگی هستند بیان کنیم، پس در ادامه همراه ما بیایید.

 

کسب و کار سنتی یا آنلاین؟

همانطور که ممکن است بدانید راه اندازی کسب و کار با سختی‌ها و مشکلات بسیاری همراه است. سختی‌هایی مانند گرفتن مجوزهای مربوطه و لازم، پیدا کردن جا و مکان مناسب برای عرضه و فروش کالا و خدمات، استخدام نیروی انسانی لازم برای پیشبرد کارها، هزینه‌های اداری که برای ثبت شرکت‌ و پروسه‌های اداری و قانونیِ آن پیش می‌آید، رقابت‌های زیادی که در راه اندازی هر کسب و کاری مشاهده می‌‌شود و دیگر مواردی که در راه اندازی کسب و کار سنتی با آن مواجه خواهید شد.
اما مدل دیگری هم برای راه اندازی کسب و کار وجود دارد که می‌توانیم تا حدود زیادی این مسائل را با هزینه و دردسر کمتری مدیریت کرده و راحت تر به درآمد زایی برسیم و آن هم استفاده از بستر اینترنت برای راه اندازی کسب و کار است که فرصت‌های بسیاری را برای علاقه‌مندان به داشتن کسب و کار شخصی و همچنین مخاطبان برای دریافت کالا و خدمات فراهم کرده است.

چرا راه اندازی کسب و کار آنلاین؟

نزدیک به حدود ۲۰ سال است که اینترنت به صورت همگانی مورد استفاده کاربران مختلف قرار گرفته است و در هرجای ایران افراد به اینترنت دسترسی دارند. اینترنت بستر فوق العاده‌ای را برای کسب و کارها و افراد مختلف ایجاد کرده است که هم افراد می‌‌توانند به راحتی محصول و خدمات مورد نظر خود را از این فضا تهیه کنند و هم کسب و کارها فرصت ارائه و خودنمایی دارند. این محصولات از محصولات آموزشی گرفته تا خدمات آنلاین مانند تاکسی‌های اینترنتی و خدمات سرویس و تعمیرات را در بر می‌گیرد.

 

کارآفرینی در منزل برای خانم ها و آقایان

یکی از ایده‌های جدید برای کار در منزل، راه اندازی کسب و کار خانگی است که مورد استقبال بسیاری از خانم‌های کارمند و خانه دار و همچنین آقایان کارمند برای داشتن شغل دوم است.
برای راه اندازی کسب و کار آنلاین باید برای رفع نیاز افراد، به دنبال راه حل یا استفاده از خلاقیت برای ارائه خدمات و فروش محصول در بستر آنلاین باشید. با یافتن ایده‌هایی که فضای رقابتی کمتری داشته و نیاز به سرمایه کمی داشته باشند، می‌توانید به راحتی کسب و کار انلاین خود را در منزل شروع کنید.

راه اندازی کسب و کار

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

راه اندازی کسب و کار آنلاین

راه اندازی کسب و کار آنلاین به معنی راه اندازی فعالیت‌هایی است که در بستر اینترنت انجام می دهید و منجر به کسب درآمد می‌شود.
با توجه به اینکه اینترنت به فضای پر رقابتی برای کسب و کارها تبدیل شده است، نقش اساسی در راه اندازی کسب و کارها ایفا می‌کند. اما چرا راه اندازی کسب و کار آنلاین امروزه پر رنگ شده است؟
تقریبا اکثر افراد در فضای اینترنت حضور دارند و به وسیله شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های آنلاین، روزانه در معرض تبلیغات مختلفی قرار می‌گیرند. کارآفرین اینترنتی فردی است که از فضای آنلاین برای کسب درآمد استفاده می‌کند؛ در صورتی که در کسب و کارهای سنتی بستر درآمدزایی فقط منحصر به اینترنت نیست.

۵ نکته برای ایجاد کارآفرینی در منزل با سرمایه کم

خب! تا اینجا با اهمیت اینترنت و کسب و کارهای آنلاین در فضای امروزی آشنا شدید. اگر شماهم مثل ما علاقه‌مند به درآمدزایی از طریق راه اندازی کسب و کار آنلاین هستید و می‌خواهید راه جدیدی در زندگی خود ایجاد کنید در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید. تیم اینترنت گل با توجه به فعالیت خود در بستر آنلاین قصد دارد نکات مهمی را که برای کارآفرینی اینترنتی نیاز دارید را به شما منتقل کند.

۱. در ابتدا محصول و خدمات خود را مشخص و میزان تقاضا و استقبال مخاطبان را بررسی کنید.اول باید درباره حوزه‌ای که می‌خواهید فعالیت داشته باشید جستجو کنید. نتایج این بررسی به شما نشان می‌دهد که محصول یا خدمات شما چه مقدار مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گیرد، البته به یاد داشته باشید برای کسب نتایج مطمئن‌تر به سراغ نزدیکان خود نروید! اطرافیان و دوستان شما ممکن است از سر دلسوزی و حمایت بخواهند پیام تایید به محصول شما بدهند و نتیجه شما نامعتبر شود. برای این منظور می‌توانید از منابع سنتی یا آنلاین تحقیقات بازار برای افراد استفاده کنید.

۲. برای راه اندازی کسب و کار آنلاین باید استراتژی مشخصی داشته باشید.
برای اینکه یک کارآفرین اینترنتی در حوزه کسب و کار آنلاین باشید باید استراتژی درستی برای حضور در فضای آنلاین داشته باشید. این استراتژی باید شامل هزینه تبلیغات شما، قیمت گذاری محصول، تعداد و اندازه رقبا و میزان تسلطی که بر بازار دارند، کانال‌های بازاریابی جهت جذب مشتریان و اطلاع رسانی برند و… باشد.
با دانستن این موارد می‌توانید یک پلن مشخص برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود به روشی صحیح داشته باشید.

۳. رقبای خود را بشناسید و سعی کنید کاری متفاوت از آنان ارائه دهید.
اگر برای راه اندازی کسب و کار خود و محصولی که می‌خواهید ارائه کنید رقبای بسیاری دارد، نیاز دارید که فعالیت رقیبان را بررسی کرده و سعی کنید خدماتی متمایز از آنان ارائه دهید. نگران نباشید، نیازی به اقدامات عجیب و غریب نیست! این تمایز می‌تواند از فروختن محصول با قیمت بهتر یا تغییر در بسته بندی آن هم باشد.

۴. سرمایه و بودجه مورد نیازتان را در نظر بگیرید.
برای اینکه بتوانید محصولتان را به طور مناسب در بازار معرفی کرده و بتوانید به طور موثر با رقبایتان رقابت کنید باید سرمایه کافی داشته باشید. معمولا در مباحث پیشرفته کسب و کار می‌گویند برای سرمایه لازم، مبلغی بالاتر از میزان پیش‌بینی شده اولیه‌تان در نظر بگیرید. بدین صورت در مواقع بحران شرایط بهتری خواهید داشت.

۵. سختی‌های کارِ کارآفرینی اینترنتی را در نظر بگیرید.
کارآفرینی در فضای آنلاین هم مانند کارآفرینیِ سنتی سختی‌های خاصِ خودش را دارد. برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار آنلاین باید پشتکار و تلاش زیادی داشته باشید. در فضای آنلاین به دلیل دسترسی آسان افراد به اینترنت، مشتریان و مخاطبان توقع دارند همیشه خدمات شما در دسترس بوده یا حداقل در روزهای تعطیل هم پاسخگوی افراد باشید.

راه اندازی کسب و کار آنلاین

کسب و کار اینترنتی در خانه

انواع کار در منزل چی خوبه؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم بسیاری از افراد، مانند خانم‌های خانه دار، کارمندانی که مایل به داشتن شغل دوم هستند و افرادی که به دنبال کارآفرینی اینترنتی هستند برای شروع راه اندازی کسب و کار خود مایل هستند با سرمایه کمی این کار را شروع کنند و چه چیزی بهتر از ایده‌ی انواع کار آسان در منزل!
شما می‌توانید با ایده‌هایی مانند فروش محصولات خرده‌ریز آشپزخانه شروع کرده یا از وسایل و لوازم گلدوزی و تزئینی جهت راه اندازی کسب و کار استفاده کنید، این ایده‌ها نیاز به سرمایه جهت خرید وسایل یا صرف زمان جهت تولید دارند.
اما جالب است بدانید برخی از کارها هستند که نیاز به سرمایه زیاد نداشته و حتی دردسر زیادی برای شروع ندارند. یکی از همین ایده‌ها، راه اندازی گلفروشی آنلاین است.
شما می‌توانید با کسب آموزشِ لازم، در فضای گلفروشی آنلاین مشغول شده و مشغول به درآمدزایی شوید. ما با سابقه فعالیت در فضای اینترنت و همچنین شناختِ کامل به بازار گل، در تلاش هستیم تا عزیزانی که مایل به راه اندازی کسب و کار آنلاین در حوزه گل و گیاه هستند را به صورت تخصصی راهنمایی کنیم.

سخن آخر

در مقاله راه اندازی کسب و کار آنلاین به نکاتی برای راه اندازی کسب و کار و همچنین ایده‌هایی برای کارآفرینی اینترنتی پرداختیم. اگر شما هم جزو خانم‌های خانه داری هستید که به دنبال درآمدزایی از بستر آنلاین هستید یا جزو کارمندانی که می‌خواهید در کنار شغل خود، کسب و کار اینترنتی داشته و درآمد بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مطالب و دوره‌های آموزشی اینترنت گل برای راه اندازی گلفروشی اینترنتی را از دست ندهید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =


WhatsApp chat