بررسی راه اندازی فروشگاه گل و گیاه

بررسی راه اندازی فروشگاه گل و گیاه

فروشگاه گل و گیاه بیزینس و شغل مدرنی است و همچنین سود چشم گیری دارد. اگر آدم خلاقی هستید و دل و دماغ گل آرایی و نگهداری از گل و گیاهان را دارید راه اندازی یک فروشگاه گل و گیاه گزینه مناسبی می تواند برای شما باشد. چرا که هم می تواند وسیله کسب درآمد برای زندگی‌تان باشد و هم لذتی پیوسته و هیجان انگیز برای شما ایجاد کند.

کشور بزرگ ما ایران دارای دوازده شرایط آب وهوایی از چهارده گونه شرایط آب وهوایی شناخته شده در دنیا می باشد و همچنین با انواع شرایط آب و هوایی، روزهای طولانی، روشنایی و عمق نور بالا در فصل زمستان، پتانسیل تولید گل و گیاه های مختلف ویژه گل آرایی مجالس و مناسبت ها و مراسم های مختلف را شامل می باشد. کشور ما از نظر شرایط مطلوب برای کشت گل و گیاه رتبه پانزدهم کشورهای فعال در این حوزه را دارد. خیلی از گل و گیاه های ویژه گل آرایی در دنیا که در زمینه کشت و گسترش آن بررسی های زیادی شده است در کشور ما موجود می باشد. یکی از دسته بندی های این حوزه راه اندازی و ایجاد یک فروشگاه گل و گیاه و سرویسهای مرتبط با آن است که در شهرهای مختلف با توجه میزان جمعیت آن شهر و دیگر پارامترهای آن مانند دسترسی راحت به مراکز تولید و پرورش گل و گیاهان استارت راه اندازی آن را زد. در ادامه مطلب به معرفی و شناخت دقیقتر این بیزینس جذاب می‌پردازیم.

به گزارشی که مجموعه تولید کنندگان گل و گیاه در شهر تهران ارائه کرده است تقریبا نهصد واحد فروشگاهی گل وگیاه در شهر تهران وجود دارند و تعدادی در بازار گل تهران و همچنین تعدادی درکیوسک ها و تعدادی هم درفضاهای بیرون از شهر مستقر هستند که این تعداد برای نیازهای مردم کافی نمی‌باشد و پاسخگوی حجم تقاضای زیاد در این حوزه نمیباشد . با توجه به فروشگاه گل وگیاه که در محدوده خاصی از شهراست، باید فاصله هر بین دو واحد فروشگاه گل وگیاه نهایت پانصد متر باشد و اگر این فاصله رعایت شود می‌توانند مجموعه تولید گل و گیاه خود را شروع کنند.

 

مزیت های بیزینس فروشگاه گل وگیاه

مزیت های بیزینس فروشگاه گل وگیاه

بیزینس فروشگاه گل وگیاه از جمله مشاغلی است که در صورت استارت، رشد و توسعه و گسترش آن باید با قواعد و اصولی صحیح همراه باشد. موارد مدیریتی آن شامل موارد زیل می باشد:

  1.  تهیه به موقع گلها
  2.  تحویل آن دراسرع وقت
  3.  به اندازه کافی خرید کردن گل‌ها
  4.  همچنین نگهداری آن‌ها به نحواحسنت و در دمای مناسب میباشد.

 

در نتیجه رعایت موارد فوق سود چشمگیری و قابل توجهی را در پی خواهد داشت.

نکات و جزئیات دیگر شغل فروشگاه گل وگیاه که میتوان به آن اشاره کرد کارآفرینی برای افرادی است که مهارت ندارند ولی خلاق و با سلیقه هستند و می‌توانند خیلی سریع و در سعریترین زمان ممکن تخصص های لازم را در حوزه ی گل و گیاه و گل آرایی را فرا گرفته وبا گرفتن مجوز قانونی کسب، اقدام به بازگشایی فروشگاه گل و گیاه خود کنند. از بزرگترین و چشمگیرترین مزیت ها و فواید کسب و کار فروشگاه گل وگیاه نسبت به سایر کسب و کارها اینطور است که کل محصولات مربوطه به صورت نقدی فروخته و عرضه می‌شود وغیر از آن مواد اولیه تولید و کشت گل ها به طریق امانت، قسط های بلندمدت از بازارعرضه مواد اولیه و یا از اتحادیه تولید کنندگان گل و گیاه تهیه میشوند.

 

مشکلات و سختی‌های کسب و کار فروشگاه گل وگیاه

از بزرگترین مشکلی که در این کسب و کار میتوان به آن اشاره کرد حساسیت روی مواد اولیه تشکیل دهنده آنها است، چرا که ممکن است خسارت زیادی را به تولید کننده آورد و به طوریکه تقریبا حدود چهل تا پنجاه درصد گل ها پژمرده شده و از بین میروند. همچنین فروشگاه گل وگیاه از جمله مشاغلی است که تعطیلی و استراحت نمیشناسد و انتظار مردم کشورمان این است که عرضه کنندگان و فروشندگان گل و گیاه همیشه باز بوده و به ارائه ی خدمات مختلف مشغول باشند و حتی در ایام تعطیل که مردم در حال صله ی رحم و یا اجرای مراسم‌های جشن و یا ترحیم میباشند.شخصی که در فروشگاه گل وگیاه کار می‌کند چون شغلی ظریف و همراه با خلاقیت است، موظف است همیشه خوش رفتار، مردم‌ دار و با شخصیت باشد و با تیپی جذاب و مناسب در محل فعالیت خود حاضر شود چرا که درغیر این صورت توفیقی در کسب وکار خود بدست نمی آورد و موفق نمیگردد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =