آنچه باید درباره کسب و کار اینترنتی بدانید

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آنچه باید درباره کسب و کار اینترنتی بدانید

کسب و کار اینترنتی این روزها جزو بحث‌های رایج و ترند جامعه است و همه در تب و تاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود هستند. اما آیا ما به عنوان فردی که به دنبال راه اندازی کسب و کار خودمان هستیم، می‌توانیم با آموزش‌های لازم، کسب و کار اینترنتی شخصیمان را راه اندازی کنیم؟ آیا با راه اندازی کسب و کارمان می‌توانیم به درآمدزایی برسیم؟

ممکن است در ابتدا فکر کنید برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید سرمایه زیادی داشته باشید یا هزینه زیادی برای تبلیغات و بازاریابی کنار بگذارید، اما این باورهای اشتباه را دور بریزید. ما به شما آموزش می‌دهیم که چطور می‌توانید با راه اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم، کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید و یک کارآفرین اینترنتی باشید.

پس اگر شما هم مثل بسیاری از افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود هستند مشتاق به یادگیری نکات آموزش کسب و کار آنلاین هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را با نکات مهمی که برای ورود به این حوزه نیاز دارید آشنا کنیم.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

کسب و کار به فرآیندی می‌گویند که میتوان از طریق آن درآمدزایی داشت و زمانی که عمل درآمدزایی بوسیله ابزارها و تکنیک‌های موجود در اینترنت انجام ‌شود به آن کسب و کار اینترنتی گفته می‌شود.

اما دقت کنید در بحث راه اندازی کسب و کار اینترنتی، بسیار مهم است که عمل درآمدزایی شما ثبات و استمرار داشته باشد. به طور مثال، برخی کسب و کارهای اینترنتی که به صورت مقطعی فعالیت می‌کنند، مانند ربات‌های اینستاگرام؛ بعد از تغییر الگوریتم‌های اینستاگرام از فعالیت بازماندند و اینها جزو درآمدهای ناپایدار هستند.

انواع کسب و کار اینترنتی

ایده های کسب و کار اینترنتی

ایده‌های کسب و کار اینترنتی در منزل از اینترنت گل

در ابتدا بهتر است شما را با یک ایده درآمدزایی اینترنتی آشنا کنیم. ما در آموزش کسب و کار اینترنتی قصد داریم بحث راه اندازی گلفروشی آنلاین را بررسی کنیم. ایده‌های بسیاری برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارند، اما ما به عنوان یک کسب و کار موفق آنلاین در حوزه گل و گیاه قصد داریم شما را با ایده راه اندازی گلفروشی اینترنتی آشنا کنیم چرا که گلفروشی آنلاین از ایده‌هایی است که هم کمتر اجرا شده و هم نیاز به سرمایه کمی برای اجرا دارد، در صورتیکه برای اجرای بسیاری از ایده‌ها شما نیاز به تولید یا سرمایه اولیه بالا دارید.

مراحل مهم در آموزش کسب و کار اینترنتی از صفر تا صد

در مقالات و pdf های آموزش کسب و کار اینترنتی، یکسری مباحث پایه از قبیل یافتن علاقه مندی‌ها و حوزه‌های فعالیت یافت می‌شود. در ادامه قصد داریم به صورت مفصل‌تر به مواردی که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز دارید بپردازیم تا با شناخت کامل در این راه قدم بگذارید.

۱. پولساز بودن حوزه فعالیت خود را بررسی کنید.

در انواع مدل‌های کسب و کار اینترنتی، ابتدا نیاز دارید که حوزه فعالیت یا علاقه مندی خود را پیدا کنید. برای اینکار می‌توانید زمینه فعالیت خود را با استفاده از ایده‌های جدید یا بر پایه فروش محصول، خدمات و آموزش شروع کنید.

در انتخاب زمینه فعالیت خود، باید به علاقه مندی‌ها و توانایی‌های خود توجه کنید. برای یافتن توانایی‌هایتان بهتر است آنها را روی یک کاغذ یادداشت کرده و میزان تخصص خود و همچنین بازار آن را بسنجید.
مثلا ممکن است شما به ساخت زیور آلات یا بدلیجات علاقه داشته باشید ولی بازار خوبی برای آن وجود نداشته باشد. به خاطر داشته باشید داشتن تخصص در حوزه فعالیت‌تان کم اهمیت‌تر از یافتن ایده نیست، کاملا بدیهی است که مهارت‌های این چنینی قابل یادگیری و آموزش هستند. برای موفقیت در حوزه‌ای که انتخاب می‌کنید داشتن علم و آگاهی از بایدهای موفقیت در کسب و کار است.

۲. داشتن سایت برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما نیاز به یک فضا برای ارائه محصولات یا خدماتتان دارید. بنابراین داشتن سایت برای شما الزامی است. سایت سازهای مختلفی در بازار وجود دارند، از قبیل جوملا، ویکس، وردپرس و… که در میان اینها، سیستم مدیریت محتوای وردپرس از نظر سادگی و هزینه کمتر، بیشتر مورد استقبال افراد قرار گرفته است.

برای طراحی سایت ابتدا شما نیاز به یک دامنه و هاست مناسب دارید. شرکت‌های بسیاری در ایران ارائه دهنده خدمات دامنه و هاستینگ هستند که میتوان از جمله به شرکت‌های پارس پک، میهن وب هاست و … اشاره کرد.
در انتخاب دامنه، دامنه‌های “ir” و “com” از دامنه‌های محبوب و رایج است.
در انتخاب دامنه و هاست به پشتیبانی شرکت ارائه دهنده دقت کنید. به طور کلی فرآیند طراحی سایت جزو کارهای تخصصی است که نیاز به دانش آن دارد و اگر برای آموزش کسب و کار اینترنتی به صورت جدی می‌خواهید اقدام کنید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید، بهتر است طراحی سایت خود را به متخصصین این کار بسپارید و تمرکزتان را روی بازاریابی و محصول بگذارید.

۳. تولید محتوا: یک اهرم فوق العاده در دوره‌های آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

قدرت تولید محتوا در کسب و کار خود را دست کم نگیرید. شما با تولید محتوا نیازها و سوالات مخاطبانتان را برطرف می‌کنید.
این جزوِ تفکرات باطل و منسوخ شده است که از همان ابتدای فعالیت خود به فکر فروشِ محصول و خدمات‌تان باشید. اینجاست که تولید محتوا به کارتان می‌آید و می‌توانید با محتوای اصولی و هدفمند، مخاطبان زیادی را به سایت خود هدایت کنید.

۴. جذب ترافیک و مخاطبان جدید

در راه اندازی کسب و کار اینترنتی، مخاطب بیشترین اهمیت را دارد. تا وقتی مخاطبی نباشد که محتوا، محصولات یا خدمات شما را ببیند و از آنها استقبال کند، فعالیت کسب و کار شما بی معنی می‌شود.
برای جذب مخاطبان، باید توجه داشته باشید مخاطبانی را جذب کنید که به حوزه فعالیت شما علاقه داشته باشند. فرآیند جذب مخاطب باید هدفمند باشد، یعنی افرادی که به دنبال خدمات شما هستند را جذب کنید. برای جذب مخاطبان هدفمند یکی از موثرترین کارها همان تولید محتوا است.
برای جذب ترافیک به سایت، همچنین می‌توانید از روش‌های دیگری مانند گوگل ادوردز و تبلیغات کلیکی استفاده کنید. سئو و بهینه سازی سایت هم از اقدامات مهم دیگری است که برای جذب ترافیک باید انجام دهید.

۵. مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی را نادیده نگیرید.

شبکه‌های اجتماعی بین کسب و کارها و همچنین مخاطبان بسیار فراگیر شده است. برای اینکه بتوانید محصولات و خدمات خود را به گوش افراد بیشتری برسانید و مخاطبان بیشتری جذب کنید، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی یکی از اقدامات موثر در بازاریابی و جذب مخاطبان جدید است.
شما همچنین با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید فعالیت رقبای خود را زیر نظر بگیرید و از آنها ایده گرفته یا از اشتباهات آنها درس بگیرید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار اینترنتی در منزل

بسیاری از افراد به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود در منزل هستند، مانند خانم‌های خانه‌دار، خانم ها و آقایان کارمند یا حتی راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان که نوجوانان زیادی در جستجوی آن هستند. افرادی که زمان کافی دارند می‌توانند با یادگیری کسب و کار اینترنتی، فعالیت خود را شروع کرده و ایده‌های خود را اجرایی کنند. نگران نباشید، همه از ابتدای فعالیت یک دفتر بزرگ و ده ها نفر کارمند نداشته اند!

آموزش کسب و کار اینترنتی در اینترنت، آپارات و…

ممکن است شما در فضای اینترنت مقالات بسیاری را بخوانید یا به دنبال یادگیری کسب و کار اینترنتی در شهرهای مختلف تهران، اصفهان، اهواز، مشهد و … باشید؛ اما لازم است مهمترین نکته کلیدی را اینجا به شما یادآور شویم.
تا زمانی که خودتان با اراده و پشتکار به دنبال یادگیری و راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود نبوده و در این راه ثابت قدم نباشید، تمام آموزش‌های موجود درباره کسب و کار اینترنتی هم نمی‌توانند برای شما کاری انجام دهند.
مسلما داشتن کسب و کار اینترنتی شخصی و داشتن استقلال مالی لذت بالایی دارد که برای قدم نهادن در این راه، پشتکار، خلاقیت و عشق و علاقه، به شما کمک بسیاری برای موفقیت در این زمینه می‌کند.

شکست کسب و کارهای اینترنتی

در روند کسب و کار اینترنتی باید دقت داشته باشید که شروع مهمترین چیز است. زمانی که تصمیم بر شروع ایده‌ای می‌گیرید، سعی کنید از وسواس و کمالگرایی دوری و هرچه زودتر ایده خود را شروع کنید. گاهی افراد دچار کمالگرایی بیش از حد می‌شوند و به این صورت فرآیندهای رشد کسب و کارشان به تعویق میفتد. این افراد همچنین خیلی زود هم ناامید می‌شوند و دست از تلاش و فعالیت می‌کشند.
این تفکر که برای شروع کسب و کار اینترنتی باید هزینه و سرمایه زیادی داشته باشید یا باید ایده‌ی عجیب و غریبی پیدا کنید را دور بریزید و هرچه سریع تر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود اقدام کنید.

حرف آخر
در این مقاله نکات مهم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به شما گفتیم. ممکن است در مرحله ایده یابی به مشکل برخورده باشید یا نگرانی‌هایی بابت شروع کسب و کار خود داشته باشید.
ما قصد نداریم مثل خیلی از مطالب آموزش کسب و کار اینترنتی دیگر، به شما بگوییم همین اکنون سایت خود را بدون داشتن هیچ ایده‌ای راه اندازی کنید و فروش خود را آغاز کنید! بلکه ما با شناخت کامل از ابزارهای دیجیتال بازاریابی و همچنین بازار گل و گیاه که تخصص ماست، ایده راه اندازی گلفروشی آنلاین را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
نگران نباشید، برای قدم نهادن در این راه تنهایتان نمی‌گذاریم. به زودی دوره‌های آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی اینترنت گل برای افرادی که علاقه مند به داشتن کسب و کار شخصی خود یا داشتن درآمدی جانبی علاوه بر درآمد ثابتشان هستند ارائه خواهد شد. منتظر مطالب آموزشی ما باشید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 5 =


WhatsApp chat