۸ نکته در آموزش کسب و کار اینترنتی که برای شروع کار نباید نادیده بگیرید

آموزش کسب و کار اینترنتی

۸ نکته در آموزش کسب و کار اینترنتی که برای شروع کار نباید نادیده بگیرید

آموزش کسب و کار اینترنتی کلمه‌ای‌ ناآشنا برای افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار خودشان هستند، نیست. امروزه بسیاری از افراد تمایل زیادی به آموزش کسب و کار اینترنتی و در نهایت راه اندازی کسب و کار خودشان دارند و این می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • علاقه نداشتن به کارِ کارمندی
 • نداشتن انعطافِ زمانی در کار تمام وقت
 • هزینه‌های بالای زندگی و کم بودن حقوق کارمندی
 • کسب درآمد بیشتر
 • تمایل به حسِ استقلال و پیشرفت
 • راه اندازی کسب و کارهای بیشتر

آموزش کسب و کار اینترنتی چیزی‌ست که این روزها افراد زیادی را مشتاق به یادگیری و تحقیق درباره ایده‌های مختلف کسب و کار کرده است. با این حال در کنار این آموزش‌ها، ایده‌های مختلفی برای راه اندازی کسب و کار شخصی وجود دارند که ما در این مقاله قصد داریم در کنار آموزش کسب و کار اینترنتی، یک ایده ناب شروع کسب و کار که امتحان‌شده و جواب گرفته است را به شما معرفی کنیم، پس به افکار و رویای خود درباره شروع کسب و کار شخصی‌تان جامه عمل بپوشانید و در ادامه مطلب همراه ما در نکات آموزش کسب و کار اینترنتی باشید.

آموزش کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار اینترنتی از صفر

پیش نیازِ آموزش کسب و کار اینترنتی و راه اندازی بیزینس

قدم اول برای ورود به حوزه راه اندازی کسب و کار شخصی، باور داشتن به خودتان و با ایمان قدم برداشتن در مسیر است. اگر همیشه با احساسِ ترس از شکست در مسیر زندگی شخصی و شغلی خود قدم برمی‌دارید، پس نگران نباشید چون قطعا شکست خواهید خورد!
شما نباید به شکست به عنوان انتهای راه و پایان زندگی نگاه کنید. افراد موفق در دنیا برای راه اندازی کسب و کارشان شکست‌های زیادی خورده‌اند. اصلا معنی دیگرِ شکست می‌تواند تجربه باشد، تجربه‌ای برای شروعِ مسیری مطمئن‌تر و ایمن‌تر. پس از شکست نترسید و به خودتان ایمان داشته باشید و سعی کنید با اراده و پشتکار به دنبال اهداف و رویای خود باشید.

می‌خواهم با آموزش کسب و کار اینترنتی رایگان کارم را شروع کنم، اما چطور؟

تا همین سال‌های پیش که بحث راه اندازی و آموزش کسب و کار اینترنتی بسیار داغ و ترند شده بود، بسیاری از افراد در آموزش کسب و کار اینترنتی و برای مشاوره در زمینه راه اندازی کسب و کار به بسیاری از کارمندان توصیه می‌کردند که اگر می‌خواهید کسب و کار شخصی‌تان را راه اندازی کنید، از همین فردا استعفایتان را جلوی مدیرتان بگذارید! این توصیه دقیقا مشابه این وضعیت است که به دکتر مراجعه کنید و دکتر بدون ویزیت شما و شناخت مسئله، برای شما دارو تجویز کند!

ما به عنوان یک کسب و کار اینترنتی در حوزه گل و گیاه قصد داریم اینجا از تجربه‌هایمان به شما بگوییم؛ نه فقط دانش تئوری که در این صورت در همه شرایط و برای همه افراد مناسب نخواهد بود. پس اگر به دنبال آموزش کسب و کار اینترنتی برای شروع کسب و کارتان هستید و مشغول به کار کارمندی می‌باشید، ابتدا اجازه دهید که ایده راه اندازی کسب و کارتان به درآمد اولیه برسد و سپس کار تمام وقت خود را کنار بگذارید. حال برسیم به گام‌ها و نکات آموزش کسب و کار اینترنتی.

۸ نکته مهم در آموزش کسب و کار اینترنتی که باید بدانید

۱. برای کارآفرین شدن، ابتدا باید خصوصیات یک فردِ کارآفرین را در خود ایجاد کنید.
“Fake it, till you make it.”
اگر زندگینامه افرادِ موفق و کارآفرینان بزرگی مثل بیل گیتس یا استیو جابز را مطالعه کنید، با ذهنیت مثبت و پشتکار زیاد آنان آشنا می‌شوید. شما به عنوان فردی که قصد راه اندازی کسب و کار دارد باید بتوانید در مواقع بحرانی، افکار و تصمیمات خود را مدیریت کنید و با دیدن اولین موانع و سختی‌ها ناامید نشوید. برای شروع کسب و کارتان باید پذیرای چالش‌های مختلف در مسیر شغلی خود باشید. یک فردکارآفرین برای پیشبرد اهداف و کسب و کار باید مهارت‌هایی مانند مذاکره، توانایی برقراری ارتباط، مهارت حل مسئله، تصمیم گیری و… را داشته باشد. اگر آماده‌اید که برای شروع کسب و کارتان، ویژگی‌ها و مهارت‌های یک فرد کارآفرین را در خود بپرورانید روی این مقاله کلیک کنید تا با ویژگی‌های یک کارآفرین بیشتر آشنا شوید.

۲. در قدم دوم آموزش کسب و کار اینترنتی، تهیه طرح کسب و کار یکی از موارد مهم است. طرح کسب و کار چیست؟ طرح کسب و کار مانند یک نقشه برای مسیر شغلی شما است که به شما کمک میکند در ابتدای مسیر با موانع، فرصت‌ها، چالش‌ها و راه‌های مقابله با آنها آشنا شوید. طرح کسب و کار برای هر بیزنسی متفاوت است و با توجه به پرسوناهای مختلف، به اطلاعات و موارد مختلفی نیاز دارد. برای شما که به دنبال آموزش کسب و کار اینترنتی برای راه اندازی کسب و کار خود هستید و در ابتدای مسیر به عنوان کسب و کارهای کوچک شناخته می‌شوید، تهیه طرح کسب و کار بسیار الزامی است. یک طرح کسب و کار مناسب و استاندارد باید مبلغ و بودجه‌ای را که برای رشد کسب و کارتان نیاز دارید و مبالغی را که برای رشد آن باید فراهم کنید را نشان می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با تهیه طرح کسب و کار و مراحل آن که ما در حوزه گلفروشی شخصی سازی کرده‌ایم، روی این مقاله کلیک کنید.

آموزش رایگان کسب و کار اینترنتی

ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۳. برای راه اندازی کسب و کار شخصی‌تان می‌توانید به دنبال سرمایه گذار یا همکار بگردید. همیشه نیازی نیست تمامی بارِ مسئولیت را بر دوش بکشید تا از مسئولیت‌ها و وظایف زیاد، مخصوصا در ابتدای مسیر خیلی زود خسته شوید. شما می‌توانید با ایجاد همکاری با فرد یا افراد مناسب، بسیاری از کارها را با همکاران یا شریکان خود تقسیم کرده و در راه اندازی کسب و کارتان با آنها شریک شوید. البته بحث انتخاب همکار یا شریک نیاز به دقت فراوان برای شروع دارد. وجود دیدگاه مشترک، اعتماد و ارتباط انسانی خوب، حس دلسوزی، پشتکار و… از عواملی هستند که وجود آنها برای رشد کسب و کار در تمامی اعضا الزامی است. برای اینکه خیالتان راحت باشد می‌توانید برای شروع شراکت در کسب و کارتان، یک قرارداد انحلال شرکت تهیه و امضا کنید. وجود این قرارداد به این دلیل است که در صورتی که همه امور به صورت پیش بینی شده و خوبی پیش نرفت، بتوانید یک راه خروج از آن پیدا کنید.

۴. با آموزش کسب و کار اینترنتی برای راه اندازی شغلتان، در ابتدا کسب و کارتان را به صورت پاره وقت در کنار منبع اصلی درآمدتان به پیش ببرید. در صورتی که کارمند هستید همانطور که در بالا ذکر کردیم برای گام مطمئن برداشتن بهتر است در ابتدا کسب و کار شخصی‌تان را در کنار کار کارمندی خود پیش ببرید. همچنین یک راه حل بهتر در این مسیر انتخاب ایده‌های ناب‌تر و مطمئن‌تر است. ایده‌هایی که بازارِ مناسبی برای عضه داشته و رقبای زیادی برای آن وجود نداشته باشد، تامین محصول آسان باشد و فضای خلاقیت و توسعه زیادی داشته باشد که در ادامه یکی از این ایده های کسب و کار را مطرح خواهیم کرد.

۵. زمانی که درباره ایده راه اندازی کسب و کارتان فکر کرده، بازار آن را بررسی و طرح کسب و کارتان را تهیه کردید نوبت به اقدام می‌رسد. فراموش نکنید هرچه دیرتر اقدام کنید فرصت‌ها را برای رقبایتان فراهم می‌کنید. سعی کنید به جای اینکه قبل از شروع کار، کلی سوالات و ابهامات را در ذهن خودتان ایجاد و انبار کنید و هربار از شکست و انجام کار بترسید، هرچه زودتر ایده خود را اجرایی کنید. برخی از افراد ممکن است مدت زمان زیادی یا حتی سالیان بسیاری را در فکر شروع کسب و کارشان باشند و همیشه از شروع و اقدام واهمه داشته باشند، در صورتی که تا زمانی که وارد کار نشوید با مسائل و فرصت‌ها آشنا نمی‌شوید و با کوهی از سوالات بی جواب زندگی خواهید کرد.

۶. برنامه ریزی را فراموش نکنید. برای شروع کسب و کار شخصی‌تان، برنامه ریزی کنید که چه مدت در روز می‌خواهید و می‌توانید که برای کارتان زمان بگذارید؟ آیا می‌خواهید در کنار کار تمام وقتتان این کار را انجام دهید؟ فراموش نکنید که برای ساخت یک کسب و کار باید زمان کافی را اختصاص دهید. با استفاده از همکاران و شرکایتان می‌توانید تقسیم وظایف و مسئولیت‌ها را انجام دهید.

۷. بعد از اینکه کسب و کارتان جان گرفت و شروع به درآمد زایی اولیه کرد، تمام زمانتان را برای رشد آن بگذارید و از کار تمام وقت خود استعفا دهید. تمرکز تمام روی کسب و کار می‌تواند شما و بیزینس تان را به موفقیت‌های بزرگی برساند.

۸. برای درآمد زایی و شروع کسب و کار از دانش بازاریابی اینترنتی و تبلیغات غافل نشوید. با استفاده از علوم و دانش بازاریابی شما می‌توانید روش‌های مناسب برای رشد کسب و کار و فروش محصولات یا خدمات‌تان را طراحی و استراتژی مناسب را پیاده کنید. در راه اندازی و آموزش کسب و کار اینترنتی شما نیاز دارید که با ابزارهای آنلاین و تبلیغات در این فضا آشنا شوید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را به محصولات و کسب و کار خود جذب کنید.

آموزش کسب و کار اینترنتی رایگان

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

ایده‌های کسب و کار اینترنتی

در بحث راهنمایی و آموزش کسب و کار اینترنتی، برای افرادی که سرمایه زیادی ندارند بهتر است از ایده‌هایی کسب و کاری استفاده کنند که نیاز به تامین مواد اولیه یا انبار کردن آن ندارد. در کنار تمام ایده‌هایی که در فضای اینترنت مطرح می‌شود و ممکن است بسیاری از آنها قابل اجرا در کشور ما نباشد، ما به عنوان یک کسب و کار اینترنتی موفق در حوزه گل قصد داریم ایده راه اندازی گلفروشی آنلاین را در آموزش کسب و کار اینترنتی از صفر تا صد به شما پیشنهاد بدهیم. اما چرا راه اندازی گلفروشی آنلاین؟

 • با راه اندازی گل فروشی اینترنتی می‌توانید از اجاره‌های سنگین مکان برای فروش محصولات‌تان خلاص شوید.
 • حوزه گل و گیاه محصولات و خدمات متنوعی دارد و شما به عنوان صاحب کسب و کار می‌توانید ایده‌های بی‌نهایتی را چه الگو گرفته از داخل و چه طبق الگوهای بین المللی در آن پیاده کنید.
 • با راه اندازی کسب و کار آنلاینِ گل می‌توانید از انبار کردن مواد راحت شوید.
 • گل جزو محصولاتی است که بیشتر افراد به آن علاقه دارند و کار کردن با آن لذت بخش است، همچنین استقبال مردم از خرید گل هم به انگیزه شما در این مسیر کمک بسیاری می‌کند.
 • و در نهایت سود خوبی که از این کار می‌توانید بدست بیاورید.

پس ما در انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی که در مقاله مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی از صفر، بیشتر درباره آن صحبت کرده‌ایم، به دو مدل پر طرفدار کسب و کار یعنی فروش محصول و خدمات می‌پردازیم.

آموزش کسب و کار اینترنتی در آپارات و وبسایت اینترنت گل

اگر شما با کسب و کار اینترنتی آشنا هستید و از جمله افرادی هستید که می‌خواهید در این فضا درآمدزایی کرده و کسب و کار شخصی‌تان را راه اندازی کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقالات آموزش کسب و کار اینترنتی ما را در وبلاگ اینترنت گل خوانید و منتظر محصولات آموزشی کسب و کار اینترنتی در شهرهای مختلف مانند تهران، مشهد، اصفهان و.. باشید. ما قصد داریم آموزش را همراه با ایده و تجربیات کسب و کار به شما ارائه دهیم.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نوزده =


WhatsApp chat