۷ نکته مهم برای ارسال گل در تجارت و محیط کار

ارسال گل

۷ نکته مهم برای ارسال گل در تجارت و محیط کار

وقتی می خواهیم ادب و احترام خود را به فردی نشان دهیم، می توانیم با ارسال گل برای آنها استفاده کنیم. هر کارمند، یک سوم از شبانه روز خود را در محل کارش می گذراند؛ به همین دلیل داشتن رابطه ای سالم با همکاران و رئیس، امری مهم و ضروری است. برای نزدیک تر شدن به همکاران و مدیر خود می توانید در مناسبتهای خاص به آنها دسته گل و اشتراک گل هدیه دهید. شاید بخواهید بدانید در چه مناسبتهایی می توانید به دیگران در محل کار، گل هدیه بدهید؟ گلها بهترین هدیه برای روزهایی مانند سالگرد تاسیس شرکت، رسیدن به اهداف بزرگ گروهی، روزهای عید، روز تولد افراد و جشن به مناسبت ازدواج یا تولد فرزند است. در این روزها می توانید به دیگران گل هدیه دهید و شادی و احترام خود را به طرف مقابل نشان دهید. خلاصه اینکه گلها، در دنیای تجارت جایگاه خاصی دارند؛ البته بهتر است نکات مهم برای ارسال گل برای همکاران و رئیس را بدانید. اگر این نکات را ندانید، احتمال دارد که دیگران از هدیه گرفتن گل برداشتهای دیگری داشته باشند و گل دادن برای شما مشکل ساز شود! در این نوشته از وب سایت اینترنت گل با نکات مهم برای ارسال گل در تجارت و محل کار آشنا خواهید شد. از شما می خواهیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

 

برای هدیه دادن در محل کار، به این توجه کنید که با گل دادن قصد دارید چه پیامی را انتقال دهید؟ بعد از آن باید زمان و مکان مناسب برای اهدای گل را مشخص کنید. این موارد به شما کمک می کنند احساسات و پیام خود را به خوبی به طرف مقابل انتقال دهید.

 

• وقتی می خواهید به رئیس یا مدیر خود گل هدیه دهید، به این نکات توجه کنید:

کارمندان معمولا در روزهای خاصی مانند روز تولد و سالروز تاسیس شرکت یا اداره به مدیر خود، گل هدیه می دهند. بعضی اوقات نیز اتفاقات خوشایندی برای رئیس می افتد و می خواهید برای عرض تبریک به او گل تقدیم کنید. در این صورت پیشنهاد می کنیم که گل را در جمع صمیمانه خودتان و رئیس شرکت به او تقدیم کنید؛ زیرا اگر دیگر همکارانتان شاهد این صحنه باشند، این کار شما را نوعی چاپلوسی و تلاش برای جلب توجه تلقی می کنند و ممکن است در آینده دچار مشکل شوید.

 

• وقتی می خواهید به مشتریان خود گل هدیه دهید، به این نکات توجه کنید:

تمام افراد از اینکه گل هدیه بگیرند خوشحال می شوند. اگر می خواهید مشتریان قدیمی دوباره از شما یادی کنند، به آنها گل هدیه کنید. جدیدترین روشهای بازاریابی بیان می کند که به مناسبتهای مختلف به مشتریان هدیه دهید؛ البته در کنار هدیه می توانید کاتالوگی از محصولات جدید، کوپن تخفیف یا کارت دعوت برای حضور در همایش و مانند اینها را برای مشتریان ارسال کنید تا آنها را برای خریدهای بعدی تشویق کنید.

 

• وقتی می خواهید به شرکای تجاری خود گل هدیه دهید، به این نکات توجه کنید:

اگر می خواهید اعتبار کاری خود را افزایش دهید، برای شریکان خود گل بگیرید و به آنها هدیه دهید. ارتباط مثبت با شریکان، یکی از بهترین راه ها برای گسترش کسب و کار است و گلها، گزینه مناسبی برای محکم کردن روابط هستند. به شما پیشنهاد می کنیم دسته گلی بخرید که شامل گلهای لوکسی چون رز، لیلیوم و ارکیده باشد. اگر می خواهید سنگ تمام بگذارید، خوراکی های هیجان انگیز مانند میوه های خشک، شیرینی های کوچک و خوشمزه را در کنار گل قرار دهید و بعد آن را به شریکتان هدیه دهید.

 

• وقتی می خواهید به اعضای گروه خود گل هدیه دهید، به این نکات توجه کنید:

یکی از بهترین روشها برای قدردانی از کارمندان و اعضای تیم، ارسال گل برای آنها است. اگر دقت کرده باشید، اغلب مدیران کسب و کارهای نوپا و کارآفرینها برای اعضای تیم خود گل می گیرند. گل می تواند پاداش خوبی برای کارکنان باشد و آنها را برای تلاش بیشتر ترغیب کند. وجود گل در محیط کار تاثیر شگفت انگیزی دارد و روحیه و انگیزه افراد را افزایش می دهد. برای ارسال گل برای کارمندان، بهتر است از گلهای خوشبو و مقاوم مانند گل رز، آنتوریوم و گل مریم استفاده کنید.

 

• وقتی می خواهید برای عرض تسلیت و ابراز همدردی گل بگیرید، به این نکات توجه کنید:

اگر یکی از اعضای خانواده رئیس یا همکار شما به تازگی فوت کرده است، برای عرض تسلیت می توانید تاج گل ترحیم سفارش دهید و تاج گل یا سبد گل تسلیت را به او هدیه دهید. اگر به هر دلیلی نمی توانید در مراسم عزاداری شرکت کنید، تاج گل را سفارش دهید تا در زمان مراسم برای همکار شما ارسال شود.

 

• وقتی می خواهید برای یک بیمار گل بگیرید، به این نکات توجه کنید:

گاهی پیش می آید که یکی از همکاران شما بیمار می شود و باید به عیادت او بروید. بسیاری از افراد در چنین شرایطی به فرد بیمار گل هدیه می کنند و برای او آرزوی سلامتی و تندرستی می کنند. اگر به یک بیمار گل هدیه دهید، می بینید که حالش تا چه اندازه خوب می شود و احساس سرحالی و خوشحالی می کند. البته باید حواستان باشد که بیمار به گرده گل آلرژی نداشته باشد و حضور گل باعث آزار او نشود. اگر فرد در بیمارستان بستری است، ابتدا درباره قوانین عیادت از بیمار تحقیق کنید؛ زیرا بعضی از بیمارستانها، اجازه ورود گل به اتاق بیمار را نمی دهند.

 

• وقتی می خواهید برای همکاری که تازه زایمان کرده است گل بگیرید، به این نکات توجه کنید:

اگر یکی از همکاران شما به تازگی پدر یا مادر شده است، برای رساندن پیام تبریک و شادی، برایش گل بخرید و به او هدیه کنید. بهتر است دسته گلی که می خرید، شامل گلهای رنگارنگ و شاد باشد تا بتواند حس شادی را منتقل کند. می توانید وسایلی چون عروسکهای کوچک، شکلات، لباس نوزاد یا قاب عکس نوزاد نیز خریداری کنید و به همراه دسته گل برای همکارانتان ارسال کنید.
در این نوشته با نکات مهم برای ارسال گل در تجارت و محل کار آشنا شدید. از اینکه تا پایان این نوشته با اینترنت گل همراه بودید، از شما متشکریم.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نه =


WhatsApp chat