گل های بهاری – زیبایی، ماندگاری و تنوع

گل های بهاری

گل های بهاری – زیبایی، ماندگاری و تنوع

گل های بهاری نوبد بخش زندگی دوباره است. با آمدن فصل بهار و رویش دوباره طبیعت، یکی از چیزهایی که به ذهن هر انسان خوش ذوقی خطور می کند، گل های بهاری و تنوع بسیار آنهاست که با آغاز بهار هم در طبیعت به وفور رویش می کنند و هم به صورت گلخانه ای برای استفاده مردم کاشته می شوند.

معمولا با آغاز فصل بهار و رویش دوباره گل های بهاری، طیف وسیعی از گل ها در اختیار علاقه مندان به گل و طبیعت قرار می گیرد و مردم در جای جای طبیعت، به خصوص در کشور عزیزمان ایران با انواع گل های بهاری روبرو می شوند.

به طور سنتی در ابتدای فصل بهار و ایام عید نوروز، مردم به خصوص خانم ها با تهیه گل های بهاری به استقبال عید می روند و با خریدن گلدان حاوی گل های بهاری و یا کاشتن پیاز گل ها در باغچه حیاط منزل خود شادی، نشاط و طراوت فضای خانه خود را تامین می کنند.

همینطور برای ایجاد تنوع و تازگی و تغییر در فضای منزل از گل های بهاری در جای جای خانه استفاده می کنند. بسیاری از خانم ها بر حسب تجربه ای که دارند، می دانند که در ایام بهار، بهتر است چه نوع از گل های بهاری را خریداری کرده و در منزل خود استفاده کنند. ما در این مقاله به برخی نکاتی که ممکن است برای خریداران گل های بهاری تازگی داشته باشد اشاره می کنیم.

هریک از گل های بهاری ویژگی های منحصر بفردی دارند از قبیل عطر، زیبایی ظاهری و نمادی که با خود دارند، ولی برخی ویژگی های دیگری نیز هست که در انتخاب گل باید به آن توجه داشته باشیم مثل ماندگاری و دوام و همچنین سازگاری گل با محیط اطراف.

بارزترین گل های بهاری

گل لاله
یکی از گل های بهاری بسیار با مسما و زیبا در فصل بهار رویش می کند گل لاله است و در رنگ های سفید، قرمز، صورتی، آبی و … در طبیعت وجود دارد. انواع مختلفی از گل لاله در طبیعت یافت می شود که تفاوت میان گونه های مختلف در اندازه گلبرگ ها می باشد و ارتفاع انواع مختلف تا حدود ۹۰ سانتی متر نیز می رسد.

لاله  ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول دارای ساقه های بلندی هستند که برای گل های زینتی در سبد گل و یا دسته گل بیشتر استفاده می شوند. دسته دوم با ساقه کوتاه که بیشتر مناسب برای استفاده در گلدان می باشند.

گل حسن یوسف
یکی از گل های بهاری است که در میان خانم های خانه دار، طرفداران بسیاری دارد. این گل بسیار زیبا و چشم نواز است و دارای برگ هایی با رنگ های مختلف و زیباست. اگر از گل حسن یوسف به خوبی مراقبت شود، ماندگاری و دوام بسیار بالایی خواهد داشت. باید درنظر داشت که این گل به سرما حساس است و فصول سرد سال باید ازینکه این گل در معرض سرما قرار بگیرد اجتناب کرد.

گل آنتوریوم
یک گل بسیار زیبا که می توان آنرا در محیط خانه نگهداری کرد. این گل بسیار چشم نواز بوده و حس لوکس بودن را در فضای خانه ایجاد می کند. از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است و در رنگ های گوناگونی مانند زرد، ارغوانی، قرمز، سفید و … وجود دارد.

گل ارکیده
هر آنچه از خاص بودن و یکتا بودن گل ارکیده صحبت کنیم، کم گفتیم. یکی از گل های بهاری که می توان به خوبی در فضای منزل نگهداری کرد و از وجود آن در فضای گرم خانه مان لذت برد، گل ارکیده ست. با انواع رنگ هایی که در این گل سراغ داریم، می توانیم فضای منزلمان را به تمام معنا زیبا و رنگارنگ کنیم.

ظرافت بالای این گل باعث می شود که مراقبت ازین گل موضوع مهمی در نگهداری از آن باشد. در مراقبت از ساقه های گل ارکیده باید دقت بسیار کرد چرا که به سادگی ممکن است آسیب ببینند.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =


WhatsApp chat