معرفی گل هورتانسیا یا ادریسی و شرایط کاشت و نگهداری آن

گل هورتانسیا

معرفی گل هورتانسیا یا ادریسی و شرایط کاشت و نگهداری آن

گل هورتانسیا یکی از گل های جذاب و زیبا با گلبرگ های انبوه و رنگ های ملایم و جذاب است که بین گل ها خودنمایی می‌کند. هورتانسیا برگ های خاص و متفاوتی دارد، اگر به دنبال یک گل با جذابیت و رنگ های متنوع زیبا هستید، گل های هورتانسیا واقعاً خیره کننده است. گل های بزرگ، سطح این درختچه را در تابستان و بهار می پوشانند. اگرچه ممکن است این گل نیازمند مراقبت های زیادی باشد، اما با رعایت اصول نگهداری کار نسبتا آسانی خواهد بود. در این مطلب همراه ما باشید تا با گل هورتانسیا و شرایط کاشت و نگهداری این گل زیبا بیشتر آشنا شویم.

گل هورتانسیا چیست؟

هورتانسیا یک درختچه با شکوفه های فراوان و زیبا در فصل های بهار و تابستان است و تقاضای این گل در نزدیک سال نو بسیار زیاد می شود.درختچه ی هورتانسیا با رسیدن به ارتفاع بیش از 4 متر ،به سرعت رشد می کند و بیشترین سرعت رشد این گیاه مربوط به فصل تابستان است.
گل های این گیاه از فصل بهار شکوفا می شوند و تا اوایل پاییز دوام دارند و به عنوان گیاهان تزئینی می توانند در منزل و خانه شما استفاده شوند.

گل هورتانسیا دو رنگ

دسته گل هورتانسیا

قیمت گل هورتانسیا یا ادریسی

گل هورتانسیا در دسته های 10 شاخه ای و در قیمت 100 الی 150 هزار تومان در بازار گل عرضه می شود.
این گل با توجه به زیبایی، ظرافت، حساسیت و همچنین رنگ های بسیار متنوع آن باعث شده است که فروش بالایی در میان سایر گل ها داشته باشد.

کاشت و تکثیر گل هورتانسیا

مانند اکثر گل های موجود، یادگیری اصول اولیه چگونگی کاشت هورتانسیا می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. با انتخاب مکان مناسب، تهیه خاک مناسب و کاشت صحیح، شانس خود را برای مشاهده و لذت بردن از شکوفه های بزرگ و رنگارنگ هورتانسیا برای سال های آینده افزایش دهید.

بهترین زمان برای کاشت هورتانسیا

پاییز بهترین فصل برای کاشت گل های هفت رنگ هورتانسیا است و در اوایل بهار شکوفه دهی آن آغاز می شود.
ایده بهتر این است که به بوته آن، زمان کافی برای ایجاد یک ریشه‌ ی سالم قبل از گل دادن بدهید. بهترین زمان برای کاشت گل هورتانسیا صبح زود یا بعد از ظهر است.

گل هورتانسیا دو رنگ

گل هورتانسیا یا ادریسی

انواع گل هورتانسیا

گل هورتانسیا در چهار نوع مختلف وجود دارد:

  • هورتانسیا “Oakleaf” که در مناطق گرم تر رشد می کند. اگر در منطقه گرم زندگی می کنید، هورتانسیاهای بلوطی یک انتخاب عالی می باشندف چراکه قادر به تحمل گرمای زیاد تابستان هستند.
  • هورتانسیا “Bigleaf” رایج ترین گل هورتانسیا هستند. آنها اغلب در مناطق معتدل رشد می کنند.
  • هورتانسیا “Panicle” که در منطقه های سردسیر رشد خوبی دارند. به دلیل وجود خوشه های بزرگ سفید رنگ شکوفه‌هایشان، این نوع از گل های هورتانسیا به عنوان گلوله برفی شناخته می شوند. این نوع یک انتخاب عالی برای کاشت در مناطق سردسیر است.

در زیر چند عکس از گل هورتانسیا با رنگ های جذاب و خیره کننده را مشاهده می کنید.

گل هورتانسیا دو رنگ

خرید گل هورتانسیا

گل هورتانسیا دو رنگ

گل هورتانسیا سفید و یاسی

گل هورتانسیا سفید

گل هورتانسیا

گل هورتانسیا قرمز

گل هورتانسیا تکثیر

عکس گل هورتانسیا

کاشت گل هورتانسیا

دانستن محل كاشت بوته های هورتانسیا اولین قدم مهم است. بسیاری از افراد در باغچه های خود اقدام به کاشت این گیاه می کنند اما باید به این نکته توجه کنید که گل های هورتانسیا عاشق نور آفتاب هستند اما نوری ملایم مانند نور آفتاب صبحگاهی.
گیاهان هورتانسیا عاشق آفتاب گرم صبح هستند اما از گرمای ظهرها بیزارند. بهترین مکان برای کاشت گیاهان هورتانسیا، مکانی با صبح‌های آفتابی و بعد از ظهرهای سایه دار است. اغلب این موضوع را در ضلع شمالی یا جنوبی خانه خود مشاهده می کنید. از کاشت مستقیم این گیاهان در زیر درختان خودداری کنید، چرا که این امر می تواند به رقابت بر سر آب و مواد مغذی منجر شود. وزش باد شدید باعث پوسیدگی و آسیب رساندن به برگ ها و از بین رفتن این گل می شود. با استفاده از تکنیک های تکثیر ساده یعنی قلمه زدن ، می توان یک هورتانسیا را به راحتی تکثیر کرد.

بهترین خاک برای هورتانسیا

هورتانسیا به خوبی در خاکی رشد می کند که حاوی مقدار زیادی مواد آلی است و زهکشی خوبی داشته باشد.
آبرسانی به این گیاه باید طوری تنظیم شود که هورتانسیا اذیت نشود چرا که در صورت آبیاری غیراصولی، این گل دچار پوسیدگی ریشه ها و خراب شدن کل گیاه خواهد شد. اگر خاک غیرآلی و تقریبا بدون کود دارید؛ قبل از کاشت، مقدار زیادی کمپوست را برای بهبود کیفیت خاک در آن مخلوط کنید.

شرایط نگهداری گل هورتانسیا یا هفت رنگ

اگرچه برگ ها و گل های هورتانسیا ظریف به نظر می رسند، اما در واقع نیازی به مراقبت بسیار حساس ندارند. این نکات، تمام آنچه را که باید در مورد چگونگی مراقبت از این گل ها بدانید به شما عزیزان ارائه می دهد.

  • آب با سرعت تدریجی، در هفته در طول فصل رشد برای تشویق رشدِ ریشه لازم است.
  • گل های بزرگ و پهن به آب بیشتری احتیاج دارند، اما همه گونه ها از رطوبت مداوم بهره مند هستند. آب دادن صبح به جلوگیری از پژمردن گل های هورتانسیا در روزهای گرم کمک می کند.
گل هورتانسیا یا ادریسی

خرید گل هورتانسیا

سؤالات متداول در مورد تکثیر گل هورتانسیا

  • چه موقع گل های هورتانسیا شکوفه می دهند؟ فصل شکوفه دادن گل های هورتانسیا به نوع، رقم و همچنین منطقه کاشت آن ها بستگی دارد. بیشتر جوانه های هورتانسیا در اوایل تابستان رشد می کنند و این جوانه ها در فصول بعدی بهار، تابستان و اوایل پاییز تبدیل به شکوفه می شوند.
  • چگونه هورتانسیا را هرس کنیم؟ گیاهان هورتانسیا چندان نیازی به هرس ندارند؛ تنها کافی است گاهی اوقات چوب های خشک آن را هرس کرد.

آیا هورتانسیا می تواند در سایه رشد کند؟

گاه این سوال برای شما پیش می آید که برای رشد گیاهان هورتانسیا چه مقدار نور خورشید در روز نیاز است و آیا این گیاهان در سایه هم می توانند به خوبی رشد کنند یا خیر؟ گل هورتانسیا هم در مقابل گرمای زیاد و هم در مقابل سرمای شدید مقاوم است، اما بهتر است روزانه حداقل به مدت 6 سال نور آفتاب به این گیاهان تابیده شود. البته ناگفته نماند که برخی از گونه های هورتانسیا می توانند حتی با 3 ساعت نور در روز هم به خوبی رشد کنند.
هورتانسیا گلی منحصر به فرد است و در شرایط سخت به خوبی خود را با محیط اطرافش وفق می دهد و این یکی از بهترین ویژگی های این گیاهان زیبا است.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *