گل رز – انواع، پیشینه آن

خرید گل رز

گل رز – انواع، پیشینه آن

گل رز دارای گونه ها و انواع گوناگونی است و در حدود ۱۴۰ گونه از گل رز در جهان وجود دارد. در نیمکره شمالی بیش از جاهای دیگر گل رز می روید. جذابیت و زیبایی گل رز به گونه ایست که این گل را به عنوان ملکه گلها می شناسند.

گل رز نه تنها برای مصارف زینتی کاربرد دارد بلکه در مصارف صنعتی نیز از گل رز استفاده می شود. هم به منظور عطرسازی ، فرآوری مربا، و چای نیز از گل رز بهره می گیرند. گل رز و عطر آن در ایجاد آرامش در سیستم سامانه عصبی انسان تاثیر به سزا دارد و آرامش بخش می باشد. و به راحتتر خوابیدن انسان کمک به سزایی می کند.

برخی از رزها به صورت خودرو می باشند. سابقه این دسته از گل های رز به هزاران هزار سال قبل بر میگردد. اکثر گل های رز خودرو در فصل بهار رویش می کنند. رزهای دیگری نیز وجود دارند که به آنها رزهای باغی قدیمی گفته می شود. تعداد گلبرگ های رزهای قدیمی زیاد است و ممکن است که دارای عطر فراوانی باشند.

رزهای قدیمی به لحاظ عطر از رزهای جدید بهترند ولی دارای محدودیت در تنوع رنگ و همچنین دارای شاخه های کوتاهی اند به همین خاطر در دنیای امروز در مقایسه با رزهای جدید از محبوبیت کمتری برخوردارند . رزهای باغی جدید دسته ای دیگر از رزها هستند که در قرن ۱۹ برای اولین بار پدید آمدند.

اولین رز جدید رز لافرانس (۱۸۶۷ میلادی) بوده که از پیوند رز چای و رز دو رگه بوجود آمده است. رنگ های متنوع، ارتفاع ساقه بلند از ویژگی های این نوع گل هستند. این نوع رزها چهار فصل هستند.

دسته دیگری از گل رز های جدید رزهای انگلیسی هستند که توسط دیوید اوستین از آمیزش و ترکیب انواع رزهای دیگر پرورش یافته اند. رز ماری یکی از انواع گل رز های انگلیسی است که در ۱۹۸۳ میلادی بوجود آمده است.

گل رز و پیشینه آن

گل رز در تاریخ و تمدن بشر دارای پیشینه بسیار طولانی می باشد. گلدان هایی از گل رز با سابقه حدود ۳۰ میلیون سال یافت شده است. تصویر گل رز صورتی در غارنشینان دوران های قدیم بر روی دیوار حک شده است.

قدمت کاشت گل رز در چین بسیار قدیمیتر از اروپا می باشد. در حدود ۵۰۰۰ سال پیش چینی ها گل رز را کاشت می کردند در حالیکه اروپاییان اولین گل های رز خود را در قرون اخیر میلادی کاشته اند.

وقتی از ظرافت و زیبایی و جذابیت صحبت می کنیم، گل رز حرف اول را برای گفتن دارد. در مجموعه گیاه شناسی بیشترین شهرت و جذابیت نصیب گل رز می باشد.

گل رز و تنوع آن

 گل رز دارای رنگ های متنوعی است که هریک بیانگر حالت خاصی از احساس می باشد. گل رز قرمز نمادی برای عشق و محبت و دوست داشتن بی قید و شرط است. گل رز زرد نمادی برای شادی، هیجان، نشاط و همچنین اوج دوستی و صمیمیت می باشد. گل رز سفید نمادی از بی ریایی و بی آلایشی و همینطور آرامش و گذشت می باشد.

گل رز را می توانید با گل های دیگر ترکیب کنید و در قالب دسته گل، سبد گل، باکس گل و همینطور تاج گل تزیین نمایید. اگر گل رز را در قالب سبد گل یا دسته گل تزیین می کنید، بهتر است که از برگ های مختلف به رنگ سبز روشن هم استفاده کنید تا جلوه سبد گل شما طبیعی تر و لطیف تر شود.

حتما به سایت ما با لینک اینترنت گل مراجعه کنید تا با انواع ترکیب های گل رز چه به لحاظ رنگ و چه به لحاظ قالب در دسته گل، سبد گل، باکس گل و تاج گل بیشتر آشنا بشید.

پاینده باشید

 

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =


WhatsApp chat