سفارش تاج گل ترحیم برای چه مراسمی مناسب نیست؟

سفارش تاج گل ترحیم

سفارش تاج گل ترحیم برای چه مراسمی مناسب نیست؟

سفارش تاج گل ترحیم و تسلیت از سنت هایی است که در حاشیه مراسم خاکسپاری، عزاداری و ختم برای بیان تسلیت و تسلی خاطر صورت می گیرد.

در نحوه نگرش برای سفارش تاج گل ترحیم روایتی آمده است که امام صادق (ع) در مراسم افرادی داغدار وارد شدن و رو به آنها بیان داشتند: خداوند بزرگ؛ مصیبت و غم وارد شده بر شما عزیزان را جبران می‌نماید و به تلافی صبر و تحمل مصیبت‌تان پاداش والایی به شما خواهد داد و شخص از دنیا رفته را در پرچم سایه‌ی بخشش و رحمانیت خود قرار می دهد. سپس از مراسم خارج گشتند.

این حدیث بیانگر آن است که باید این چنین مراسم های ترحیم و تسلیت را به سادگی هر چه تمام برپا نموده و حضور آشنایان و اطرافیان به ابراز همدردی و تسلی خاطر اکتفا نموده و اگر بنا به مسائل و دلایلی مانند برگرداندن آرامش برای فضای روحی آنها، تصمیم به سفارش تاج گل ترحیم و تسلیت تسلیت کنند، نباید به خانواده بازمانده این اجازه را بدهند که برای میزبانی از آنها دچار گرفتاری و دردسر شوند. بلکه باید کاری کنند که در زمان عزاداری و کنار آمدن با غم از دست رفتن متوفی خانواده های آنها حتی نگرانی خورد و خوراک خود و اطرافیان خود را نیز نداشته باشند.

 

سفارش تاج گل ترحیم

هدف از سفارش تاج گل ترحیم و تسلیت

سفارش تاج گل ترحیم نیز از همین رفتارها است و این امکان وجود ندارد که آن را به صورت کلی تأیید یا رد کرد، خصوصا اگر با اهداف سودجویانه‌ای مانند ایجاد فخر و غرور و از سر تکبر و مباهات باشد.

اما شوربختانه در اکثر اوقات، مردم به آداب و رسوم اسلامی عمل نکرده و به جای آنکه مرهمی بر دل بازماندگان بگذارند و باری از دوش آنها بردارند؛ با سفارش تاج گل ترحیم و تسلیت باعث ایجاد هزینه برای آنها شده و هزینه های زیاد و بالایی را بر آنها تحمیل می کنند و حتی اگر این مصیبت دیدگان دغدغه ای از بعد مالی نداشته باشند؛ فکر و نگرانی نحوه ی پذیرایی از مهمانان و دوستان و آشنایان سبب رنجش خاطر آنها خواهد شد.

حضرت صادق (ع) در روایت می گویند: تناول غذا نزد مصیبت دیدگان و داغ داران از رفتارهای دوره ی جاهلیت است و اسلام تاکید نموده است که غذا و معاش آنها از سوی اطرافیانشان فراهم گردد.

 

تاج گل ترحیم خیریه

بنابراین در زمانه ی خود باید با قضاوتی درست و خردمندانه ببینیم که نوع تفکر و نگرش جامعه امروز ما آیا مطابقتی با دستورات شرع مقدس دارد یا خیر و در مقابل، آیا خود نیز باعث هزینه های گزافی مانند سفارش تاج گل ترحیم و آنچنانی و در چند طبقه شده شده و نه تنها که نه سودی به بازماندگان و به خانواده آنها خواهیم رساند؛ بلکه موجبات اذیت و خجالت آنها خواهیم شد که امکان و استطاعت مالی انجام چنین هزینه های گرانی را نداشته و با این وجود، قصد اعلام همدردی و تسلی خاطر با بازماندگان را داریم!
در نتیجه وظیفه ی افراد مومن و با ایمان است که در برطرف کردن این مراسمات اعیانی و ظاهری تلاش کنند و برای مراسم ختم با سفارش تاج گل ترحیم نه چندان گران باعث ایجاد فشار برای صاحبان عزا نشوند.

 

سفارش تاج گل ترحیم در تهران و کرج

اما در برخی از موقعیتهای ویژه که می توان آن را متمایز نمود، این امکان وجود دارد که سفارش تاج گل ترحیم اشکال شرعی و عرفی نداشته و هزینه ای را که برای آن صورت می گیرد نیز به انجمنی خیریه و به نیت آمرزش روح متوفی پرداخت شود، مصداق پرداخت صدقه است و روح رحمت اله علیه از آن بهره مند می گردد. در گل فروشی آنلاین اینترنت گل نیز اندکی از هزینه های سفارش تاج گل ترحیم و ختم به سازمانهای خیریه زیر نظر کمیته امداد تعلق میگیرد و شما عزیزان نیز میتوانید با ثبت سفارش از طریق سایت در عمل خیر این کار پیش قدم شده و ذینفع گردید. اما باید جهت گیری کلی ما و مردم ما به سمتی باشد که این آیین و طرز تفکر نادرست را بکل از جامعه اسلامی خود پاک کرده و رفتارهای پسندیده ی مناسب تری را انتخاب و جایگزین نماییم.

 

سفارش تاج گل محلاتی

بنابراین اگر در برخی موقعیت‌ها نیاز به سفارش تاج گل ترحیم داشتید، برای اینکه سبد گل ترحیم و تاج گل ترحیم ارزان داشته باشید، نیاز است که با گل ها آشنا بوده و درباره آنها اطلاع داشته باشید.

بدون شک گلها، از زیباترین مخلوقات خداوند هستند. گلها، بهترین وسیله برای ابراز احساسات، انرژی دادن به دیگران و افزایش انگیزه درونی افراد است. خانه ها و مکانهای مختلف، با حضور گیاهان رنگارنگ، زیباتر و دلنشین تر می شوند. اگر به فردی گل هدیه دهید، می‌بینید که رابطه شما با آن شخص چه اندازه بهتر و محکم تر می‌شود. سالهاست که مردم جهان به تاثیر شگفت انگیز گلها پی برده‌اند و از آن در مراسمات و تزئین مکانها استفاده می کنند. برای استفاده از گل در مراسم های مختلف، باید با مفاهیم گلها آشنا باشید. گلهایی که در مراسم عروسی استفاده می شود، با گلهای مورد استفاده برای ساخت گل ترحیم فرق دارد و در هر مراسمی از گلهای متناسب با آن شرایط و فضا استفاده می شود.

 

ارسال تاج گل ترحیم

تاج گل ترحیم و تسلیت

گل های رایج در سفارش تاج گل ترحیم مناسب

گل هایی که برای مراسم ترحیم استفاده میشوند معمولا شامل موارد زیر هستند:

گل گلایل را می توان پرکاربردترین گل برای ساخت سبد گل  و تاج گل های ترحیم دانست. حضور گل گلایل را در اکثر دسته گلهای ترحیم و تاج گلها مشاهده خواهید کرد. وب سایت اینترنت گل نیز از گل گلایل برای ساخت انواع تاج گل های متوسط و بزرگ استفاده می کند. در بازار گل و گیاه، می توانید گل گلایل با انواع رنگها را مشاهده کنید. گلایل، گلی پرگل است و به همین دلیل در تاج گل های ترحیم بسیار خودنمایی می کند. اگر دقت کرده باشید، برای ساخت تاج گل های ترحیم از رنگ سفید گل گلایل استفاده می شود؛ زیرا این گلایل سفید، مفهوم «به یاد کسی بودن» است و به فرد دریافت کننده، علاقه و احساسات عمیق قلبی را نشان می دهد. این گل مفاهیم ارزشمندی چون صداقت، روح پاک و بی آلایش و ستایش دیگران را نیز در دل دارد. با کمک گل گلایل سفید می توانید با بازماندگان همدردی کنید و احترام خود به روح شخص متوفی را نیز نشان دهید.

  • گل استرزیا

گل استرزیا از گل های پر مصرف در سبد گل و تاج گل ترحیم است که هم جلوه خوبی به تاج گل میبخشد و هم دوام بالایی دارد. گل استرزیا فقط دررنگ نارنجی موجود است.

یکی از متنوع ترین و زیباترین گلهای موجود در جهان، گل داوودی است که رنگهای مختلفی دارد. گل داوودی از جمله گلهایی است که در مراسم شادی و موفقیت نیز کاربرد دارد. گل داوودی در اکثر رنگها وجود دارد و به همین دلیل بسیار موردتوجه و مورداستفاده قرار می گیرد. گل داوودی با مفاهیمی چون سلامتی و صحت، فراوانی و زیادی نعمت، راستی در افکار و گفتار، یکی از پرطرفدارترین گلهای زینتی است. گل داوودی سفید رنگ بیشتر از دیگر رنگها در تاج گل ترحیم استفاده می شود؛ زیرا داوودی سفید حقیقت و پاک دلی را می رساند. اگر می خواهید به یکی از دوستان نزدیک خود پیام تسلیت بفرستید، یک تاج گل ساخته شده با گل داوودی را به او هدیه کنید. اینترنت گل با ترکیب دو گل داوودی و گلایل، تاج گلهای زیبا و باشکوهی می سازد که می توانید از آنها برای ابراز همدردی استفاده کنید.

لیلیوم، یکی دیگر از گلهای پرکاربرد برای ساختن دسته و تاج گلهای عزاداری است. گل لیلیوم که به سوسن نیز شهرت دارد، در رنگهای متنوعی از قبیل سفید، زرد، نارنجی، قرمز، ارغوانی و دیگر رنگها موجود است. رنگهای مختلف گل لیلیوم، معانی مختلفی در دل دارند. اگر در تاج گل ترحیم، گل لیلیوم حضور داشته باشد، پیام های مختلفی مانند شفافیت، برتری جویی، علاقه و شیفتگی قلبی، خلوص نیت و پاکی طینت به دیگران منتقل می شود. اگر به متوفی یا نزدیکان او ارادت ویژه ای دارید، از تاج گل ساخته شده با گل لیلوم برای عرض تسلیت استفاده کنید.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که گل رز، زیباترین و پراستفاده ترین گل زینتی در جهان است. این گل پرطرفدار را در تاج گلها و دسته گلهای مختلف می بینید. گل رز در بردارنده مفاهیمی چون عشق، خلوص، پاکی و احترام است و به همین دلیل کاربردهای مختلفی چه در مراسم های شاد و چه مراسم ترحیم دارد. اگر می خواهید به مراسم ختم بروید و در غم از دست دادن عزیزان شریک شوید، تاج گلی را انتخاب کنید که در آن از گل رز سفید استفاده شده باشد؛ زیرا رز سفید نشانه پاکی و بی گناهی است و بیانگر احساسات عمیق و قلبی شما به فرد متوفی است. تاج گلهایی که با استفاده از رز سفید درست می شوند بسیار خاص و زیبا هستند. اگر در کنار گل رز از دیگر گلها نظیر لیلیوم استفاده کنید، زیبایی تاج گل ترحیم چندین برابر می شود.

برای تنوع و زیبایی و همچنین تاج گل هایی که برای مراسم های با شکوه نیاز است، از گل ارکیده هم استفاده می کنند. گل ارکیده نمایانگر دوست داشتن ابدی است ورنگ سفید آن برای تاج گل ترحیم بیشتر استفاده میشود.

  • گل آنتوریوم

گل آنتوریم از گل های شکیل و زیبا برای استفاده در سبد گل و تاج گل ترحیم است که رنگ سفید آن بسیار پر استفاده است.

 

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم بیان کنیم در برخی مواقع میتوانید سفارش تاج گل ترحیم برای مراسم‌های ترحیم و عزاداری نداشته باشید و قیمت تاج گل ترحیم را صرف امورات خیریه کنید. اما برای برخی مواقع که نیاز به تاج گل ترحیم برای نشان دادن احترام و آداب برای صاحب عزا دارید، بهتر است با گلهایی که در مقاله بیان کردیم آشنا شوید تا یک انتخاب خوب و مناسب داشته باشید. همچنین میتوانید چندین نمونه از تاج گل هایی که گل ارکیده در آن استفاده شده را در لینک زیر مشاهده کنید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 4 =


WhatsApp chat