ایجاد کردن و بررسی کسب و کار گل

ایجاد کردن و بررسی کسب و کار گل

جهت ایجاد یک کسب و کار گل و گیاه پردرآمد نخست باید به دنبال این باشید که طرح های نوآورانه و جذاب برای مدل های مناسب گل آرایی گل را داشته باشید وآموزش گل آرایی را برای مردم فراهم آورید که در این صورت مردم هم مجذوب گل آرایی وشیک بودن گل های شما میشوند و از مدل ها و طرح های شما استقبال می کنند. معمولا این روزها داشتن دکوراسیون پیشرفته و جذاب در جلب توجه مشتریان به  فروشگاه شما تاثیر دارد و شوق واشتیاق آن‌ها را برای خرید و سفارش گل و گیاه اضافه می کند. البته اشتباه برداشت نکنید برای اینکه دکوراسیون شیک و با سلیقه کسب و کار گل داشته باشید لازم نیست که خرج اضافه کنید و یا صرفا هزینه های گزافی برای خودتان بتراشید، معمولا قرار دادن گل ها در جا و فضای مناسب و همچنین مرتب چیدن گل‌‎ها کار جالبیاست و میتواند منظره ای دلنشین برای فروشگاه شما فراهم آورد.

گام بعدی ایجاد کردن کسب و کار گل اخذ مجوز از اتحادیه ی کسب و کارهای گل و گیاه می باشد که  معمولا کار چندان دشواری نمی باشد و درطول چند روزمی‌توان این مرحله را پشت سر گذاشت و اگرکه موفق بهگرفتن مجوز شدید می توانید با خیال راحت به فکر مراحل بعد باشید. اصلی ترین قسمت یک کسب و کار گل ایجاد یک فروشگاه برای آن است، که البته واجب نیست خیلی وسیع و بزرگ باشد و یک مغازه حدودا پانزده متری تا سی متری می تواند کار راه انداز باشد اما این مورد بستگی به سلیقه ی خود شما دارد که انتخابتان چگونه باشد، اما باید با نیازهای مشتریان کسب کار شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال خیلی از فروشگاه های کسب و کار گل وجود دارند که مکانی را برای نشان دادن گل‌ها به مخاطبان خود اختصاص داده اند و دسترسی بیشتری به مشتری داده اند که به سلیقه خودشان خرید گل را انجام دهند.همچنین تلاش کنید فروشگاه خود را به گونه ای انتخاب کنید که در معابر اصلی، پر تردد و جلوی چشم مردم  باشد تا بتوانند ببیند یک کسب و کار گل در حال فعالیت است و می توانند از خدمات آن استفاده نمایند.

بنابراین از بازکردن مغازه و یا فروشگاه خود در کوچه‌های فرعی و یا بن بست ویا خیابان‌هایی که محل مناسبی برای حضور مشتریان در مغازه شما نیستند و همینطور مکانیهایی که برای پارک کردنخودرو مناسب نیستند اجتناب کنید. به دلیل اینکه دسترسی به این مکانها خیلی سخت و اذیت کننده است و مشتریان را از خرید خود پشیمان می کند.همچنین یکی از مدل های جذاب برای کسب سود بیشتر در حوزه کسب و کار گل و گیاه ارائه خدمات گل آرایی است که از جمله آنها میتوان به گل آرایی باغ ها، تالارها، مجالس و سمینارها  اشاره کردکه به مناسبتهای مختلف از جمله تبریک و افتتاحیه و یا ترحیم و تسلیت برگزار میگردند.

بررسی درآمدی یک کسب و کار گل

طبق پژوهش ها و بررسی های زیادی که دریک کسب و کار گل انجام شده است، برای ایجاد و مدیریت کردن یک کسب و کار گل بین صد تا صد و بیست میلیون تومان آورده ی اولیه لازم است؛ معمولا خرید یا رهن یک کسب و کار گل بستگی به کوچک بودن یا بزرگ بودنش و محل بازگشایی آن دارد ولی به طور میانگین بین شصت تا هفتاد میلیون تومان برای رهن کردن لازم است واگرمغازه را اجاره کرده اید مبلغ اجاره آن بستگی به منطقهی آن بین پنج تا ده میلیون می باشد. برای تجهیز کردن و خرید لوازم جانبی یک مغازه کسب و کار گل مانند اسپیلیت و دستگاه تهویه هوای مطلوب نیز بین دوازده تا پانزده میلیون تومان پول لازم می باشد. خرید کردن جنس های مورد نیاز نگهداری و مراقبت ازگلها  مانند کود گیاهی ، گلدان های مختلف که معمولا به صورت هفتگی و یا شاید روزانه سفارش داده شوند نیزبین یک تا سه میلیون تومان هزینه می تراشد. هزینه استفاده از آب و برق و گاز به طورمعمول حداقل ماهیانه  سه میلیون تومان می‌شود که بستگی به استفاده فروشگاه کسب و کار گل مان دارد وهمچنین برای مدیریت بهتر کسب و کار گل به یک کارگر با حداقل حقوق وزارت کار که بین یک میلیون و پانصد هزار تومان  تا دو میلیون تومان است نیاز می باشد. بنابراین راه اندازی یک کسب و کار گل به همین راحتی نبوده و هزینه های مختلف و غیر قابل پیش بینی خود را دارد. در نتیجه لازم است که با دقت فراوان و حساب کتاب دقیق کار راه اندازی فروشگاه را استارت زد و مدیریت کرد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =